Cupa Gaudeamus editia 3- rezultate runda 3, perechi runda 4

Cupa Gaudeamus editia 3- rezultate runda 2, perechi runda 3

CLICK AICI PENTRU  LIVE&CHAT RUNDA 7 MEDIAS SI RUNDA 3 GAUDEAMUS INCEPAND CU ORA 16.00!

CLICK AICI PENTRU A VEDEA UN ALBUM FOTO DE LA RUNDELE 1,2 si 3

Rezultate Runda 2

Turneul regilor,runda 6: Karjakin cu a doua victorie consecutiva, Dieter pierzand la un Serghei dezlantuit , aflat in urmarirea lui Carlsen.

Corespondenta si fotografii de Radu Catalin Chirila

Prima runda din retur ne-a adus amaraciunea trecerii lui Dieter pe ultimul loc dupa a treia neagra pierduta din tot atatea posibile.

Victoria lui Karjakin l-a adus pe acesta la egalitate cu Carlsen dupa remiza acestuia cu Nakamura. Tot remiza s-a incheiat si partida ldintre Ivanchuk cu Radjabov.

Meciul secolului a avut loc la Medias

Ziua libera a fost petrecuta in mod diferit de catre jucatori. Cert este ca doar Ivanchuk si Carlsen au dat curs invitatiei de a juca fotbal. Intariti de o parte dintre secondanti (dintre care s-a distins Alexander Motylev) si de mereu tanarul arbitru Gasanov, au executat cu un scor destul de aspru echipa romanilor.
La scorul de 1-0 pentru echipa restului lumii, adica in primele 10 minute, le-a plecat cel mai talentat si tanar jucator, Pascal Simon, ce trebuia sa prinda un avion catre Hamburg. Pascal fiind un produs 100% marca chessbase, a plecat dupa primele 10 minute, poate mai bine pentru echipa romana...

Fotografii de Ionut Anisca  iar comentariile comuniste sau umoriste de ............escu

Eroii unui meci de pomina ...cred ca 8 (sau 9, 10)la 6 pentru noi...La jucatori nu la goluri!!!

....Cu grabire si dreptate, Pacea trebuie tradusa in norvegiana-rusa...Pe ei Magnusseee!Pe ei licaa, pe ei baa! Ce "mireasa" e Chuckie in poza astaa, cred ca merita medalie de cumintenie!