duminică, 27 martie 2011

Campionatul European Individual - Aix-les-Bains 2011 Rezultate Runda 6. Perechi runda 7



Clasament dupa runda 6
Rk.
NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
1RUSGMPotkin VladimirRUS26535.5338016.024.0
2ROUGMLupulescu ConstantinROU26265.0329613.520.5
3FRAIMWirig AnthonyFRA24805.0295716.523.0
4ROUGMNisipeanu Liviu-DieterROU26735.0291415.524.5
5RUSGMKhismatullin DenisRUS26625.0289813.520.5
6ESPGMVallejo Pons FranciscoESP27075.0289214.521.5
7AUTGMRagger MarkusAUT26145.0288115.021.5
8RUSGMKhairullin IldarRUS26345.0286613.520.0
9ROUGMParligras Mircea-EmilianROU25985.0276616.024.0
10UKRGMVolokitin AndreiUKR26775.0276316.023.5
11BULGMCheparinov IvanBUL26645.0273914.020.5
12FRAGMFeller SebastienFRA26575.0272713.019.5
13BLRGMZhigalko SergeiBLR26805.0272013.520.0
14MDAGMIordachescu ViorelMDA26265.0271215.523.5
15NORGMHammer Jon LudvigNOR26065.0271112.519.0
16CZEGMHracek ZbynekCZE26314.5285013.520.0
17AZEGMGuseinov GadirAZE25844.5280917.024.5
18SLOGMBeliavsky Alexander GSLO26194.5278914.021.0
19UKRGMMoiseenko AlexanderUKR26734.5276916.024.0
20RUSGMKobalia MikhailRUS26724.5275815.022.0
Pentru clasamentul complet click AICI
GM Lupulescu Constantin
Rezultate runda 6. Jucatori romani

Cupa Gaudeamus editia 1- rezultate runda 5 & clasament final

FM DINU DUMITRU DANIEL (ELO 2282) A CASTIGAT EDITIA 1 A CUPEI GAUDEAMUS SI 600 RON
 
CUPA GAUDEAMUS 1

CLASAMENT FINAL

   1   Dinu, Dumitru-Daniel 600 RON
  2   Andronescu, Madalin 500 RON
  3   Pessi, Emil-George 400 RON
  4   Senetia, Teodor 300 RON
  5   Cirlan, Ionut-Gheorghe 200 RON         

Matul zilei (501)



Vă propun spre rezolvare următoarele diagrame de mai jos:

Campionatul European Individual - Aix-les-Bains 2011. Duminica 27.03.2011,Runda 6. PARTIDE LIVE


PARTIDE LIVE,
16.15 (ora Romaniei)

 Azi,  il puteti urmari pe GM Mircea Parligras  la masa 5 avandu-l ca adversar pe MI Wirig Antony, GM Dieter Nipeanu va juca la masa 8 cu liderul la zi GM Vladimir Potkin, GM Lupulescu Constantin la masa 16 il va intalni pe GM Anatoly Vaisser, GM Dorian Rogozenco se infrunta la masa 32 cu GM Arman Pashikian.

GM Viorel Iodachescu  la masa 17 primeste replica MI Anthony Bellaiche, iar GM Victor Bologan cu negrele la masa 23 il are ca adversar pe GM Jones Gawain C B.


Succes Baieti!

Cupa Gaudeamus- rezultate runda 4, perechi runda 5

CUPA GAUDEAMUS 1 - Round 4
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200566_152810274782300_100001599845798_321615_1725880_n.jpg
Gulie Cosmin (2127)- Dinu Dumitru Daniel (2282) a fost partida de la masa 1 din runda 4

Campionatul European Individual - Aix-les-Bains 2011 Rezultate Runda 5. Perechi runda 6


Clasament dupa runda 5
Rk.
NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
1RUSGMPotkin VladimirRUS26535.033679.515.5
2FRAIMWirig AnthonyFRA24804.5342910.515.5
3ROUGMParligras Mircea-EmilianROU25984.5287610.517.5
4ROUGMNisipeanu Liviu-DieterROU26734.5284410.017.0
5ESPGMVallejo Pons FranciscoESP27074.033389.014.0
6RUSGMSavchenko BorisRUS26164.033299.016.0
7ROUGMLupulescu ConstantinROU26264.032879.015.5
8FRAIMBellaiche AnthonyFRA24724.028858.512.0
9AZEGMGuseinov GadirAZE25844.0286910.516.5
10ISRGMSutovsky EmilISR26924.028478.515.0
11UKRGMMoiseenko AlexanderUKR26734.028469.516.5
12RUSGMKobalia MikhailRUS26724.028399.516.0
13RUSGMKhismatullin DenisRUS26624.028318.514.5
14NEDGMReinderman DimitriNED26014.028178.514.5
15POLGMWojtaszek RadoslawPOL27114.028149.014.5
16UKRGMZherebukh YaroslavUKR25604.028088.514.0
17BLRGMZhigalko AndreyBLR25714.0279510.516.5
18HUNGMPolgar JuditHUN26864.027949.014.5
19RUSGMKhairullin IldarRUS26344.027939.015.0
20AUTGMRagger MarkusAUT26144.027709.516.0
Pentru clasamentul complet, click AICI
GM Dieter Nisipeanu