marți, 2 august 2011

Stiri din sah - 24 de ore din 24 - Marti 2 august 2011

UPDATE 14.01
11. 2nd ch-Vojvodina 2011 (Serbia) - clasament final

2nd ch-Vojvodina Novi Sad SRB Sun 24th Jul 2011 - Sat 30th Jul 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Bogosavljevic BobanGMSRB25487.050.554.55
2Bodiroga PredragIMSRB23957.048.053.05
3Smith Bryan GIMUSA25037.048.052.05
4Drazic SinisaGMSRB25017.047.551.06
5Tosic MiroslavGMSRB24027.047.551.05
6Sertic RudolfIMCRO24066.550.555.05
7Indjic Aleksandar
SRB23736.548.052.05
8Pantelic SasaFMSRB23646.546.050.05
9Robulj Nenad
SRB22956.546.049.56
10Leskur DejanIMSRB24216.545.048.54
11Stojkovic MiroljubFMSRB22656.544.048.55
12Jovic Stevan
SRB22736.543.547.55
13Peovic Milos
SRB22276.543.547.06
14Ujhazi IvanFMSRB22186.540.544.56
15Radlovacki JovanIMSRB24166.050.554.04
16Mrkonjic NenadIMCRO23816.048.052.54
17Lukovic Vladimir
SRB22256.047.050.04
18Petkovic RadosavFMSRB22806.046.551.56
19Dimitrijevic Nenad
SRB22136.046.049.55
20Pezelj NovakFMSRB23646.045.549.55
21Gazic JosipFMGER22716.043.547.05
22Cvetanovic UrosCMSRB22326.041.545.55
23Ilijc MilanFMSRB21926.041.544.56
24Tancik Kristijan
SRB22736.041.044.53
25Brujic BozidarFMSRB21886.040.542.56
26Petrovic Danijela
SRB18086.033.034.05
27Cabarkapa Novak
SRB21775.547.550.54
28Kislik Erik AndrewFMUSA23285.546.050.55
29Mujagic RamoFMSRB22715.544.048.05
30Ratkovic Miloje
SRB21325.543.546.54
31Srdjanov Stevan
SRB22035.543.046.54
32Saric SinisaIMSRB24725.543.045.54
33Zonjic Milos
SRB21605.542.045.54
34Mastrapovic Vladimir
SRB22665.542.043.05
35Pecurica Milos
MNE21225.540.542.55
36Kumic Filip
SRB20885.540.043.05
37Sokic Dragomir
SRB19895.540.043.04
38Kusina Jan
POL20925.539.542.55
39Zlatic Milan
SRB20775.539.042.04
40Paroski Sinisa
SRB21805.538.041.54
141 players


UPDATE 14.00
10. 15th Godesburg Open (Germania)- clasament final


15th Godesburg Open Bad Godesberg GER Sat 23rd Jul 2011 - Sun 31st Jul 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkSNoNameRtgGms+-=PtsTB1
13Balcerak, Jakob244196037.52167
21Mladenov, Svetlin245096127.02164
32Boidman, Yuri244496127.02155
44Helbig, Mark231596127.02143
511Saglam, Buelent213797207.01960
65Wacker, Peter225095136.52175
76Mantau, Jan221396216.52083
814Kopp, Jan209795136.51956
960Utler, Patrick
96306.02121
107Lamprecht, Mark221096306.02039
1112Zentgraf, Robert213696306.01976
1213Koenig, Christian212594146.01946
1316Florstedt, Johannes208796306.01919
148Winterberg, Lukas217294146.01910
1541Begri, Felix186995226.01830
1640Jordans, Ralph187295315.52081
1725Jonas, Rainer197695315.52043
189Broehl, Stephan214895315.52004
1951Schaefer, Timo181995315.51970
2030Mass, Elvira196495315.51897
2110Weiler, Wolfgang213894235.51897
2223Mueller-Boge, Michael200685215.51858
2317Schwab, Thomas208694325.01999
2442Ter Steeg, Markus, Dr185895405.01991
2520Ebert, Mario205695405.01940
2633Goede, Heiko194795405.01915
2721Mittmann, Johannes204093245.01914
2843Kies, Wolfgang185594325.01911
2928Eisentraut, Dieter, Dr196995405.01909
3022Villalba-Weinberg, Adrian201995405.01870
3161Von der Lippe, Hans-Bernd
95405.01798
3249Boysen, Christopher182894325.01757
3327Poell, Guenter197194325.01627
3435Wecker, Martin193764114.52016
3565Martin, Heiko
93334.51995
3615Kutzner, Stephen208994414.51954
3726Opitz, Frank197593334.51886
3859Heinemann, Josefine171594414.51854
3950Ortleb, Thomas181993334.51820
4018Mueller, Achim207492254.51810
84 players

UPDATE 13.45
9.  22nd Czech Open 2011- clasament final
GM Open A Pardubice CZE Thu 14th Jul 2011 - Sun 31st Jul 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Kononenko DmitryGMUKR25937.5244540.050.0
2Shanava KonstantineGMGEO25357.0249442.053.5
3Zakhartsov Viacheslav VGMRUS25787.0247140.551.5
4Stefansson HannesGMISL25467.0246941.053.0
5Jovanovic ZoranGMCRO25777.0246938.550.0
6Panchanathan Magesh ChandranGMIND25566.5247541.552.0
7Teske HenrikGMGER25296.5246437.548.0
8Maslak KonstantinGMRUS25616.5243138.549.0
9Arutinian DavidGMGEO25626.5243136.547.5
10Rozum IvanIMRUS24646.5243037.047.5
11Danin AlexandreGMRUS25386.5242840.050.5
12Stupak KirillGMBLR25306.5241438.549.0
13Stocek JiriGMCZE25966.5239933.542.5
14Sengupta DeepGMIND25636.5237934.044.0
15Kovalev AndreiGMBLR25316.5237436.546.5
16Lalic BogdanGMCRO24706.5235233.042.5
17Dzhakaev DzhakayGMRUS24786.0248041.552.0
18Grigoriants SergeyGMRUS25666.0244837.047.5
19Cvek RobertGMCZE25066.0243436.547.0
20Vorobiov Evgeny EGMRUS25746.0242939.549.5
21Arun Prasad SGMIND24896.0242738.550.0
22Petr MartinGMCZE25236.0241435.045.5
23Michiels BartIMBEL24896.0241135.545.5
24Simantsev MikhailGMUKR25586.0241035.043.5
25Geske JulianFMGER23376.0240436.546.0
26Kravtsiv MartynGMUKR25716.0239935.045.5
27Pacher MilanIMSVK24086.0239732.542.0
28Batchuluun TsegmedIMMGL24276.0239234.043.0
29Saric AnteGMCRO24836.0237936.046.0
30Bures Jaroslav
CZE23806.0237833.041.5
31Schlosser PhilippGMGER25996.0236938.047.5
32Alonso Rosell AlvarIMESP25026.0236735.045.0
33Gavrilov AlexeiGMRUS24816.0233834.043.0
34Nguyen Chi-MinhIMFRA24096.0231533.042.5
35Maximov DmitryGMUKR24795.5246540.551.5
36Tate AlanFMSCO23425.5245238.048.5
37Kovacevic BlazimirIMCRO24805.5244637.547.5
38Chernyshov KonstantinGMRUS25525.5244541.053.0
39Stella AndreaIMITA24125.5244337.548.5
40Friedel Joshua EGMUSA25315.5243839.050.0
279 players

 UPDATE 13.38
8. Open NK 2011 (Dieren, Olanda)- clasament final
1Turov, MaximGM2630111½½½1½17.053.040.252710
2Vovk, YuriGM2564½111½1½½17.049.037.252680
3Georgiev, VladimirGM2559½11½½11½17.046.535.752634
4L'Ami, ErwinGM26111111½½½½½6.554.037.252671
5Fier, AlexandrGM2566111½½½1106.553.536.252666
6Nijboer, FrisoGM2546110½110½16.047.529.252498
7Vovk, AndreyGM2551101½½11016.047.030.02489
8Lenderman, AleksandrGM2525110½1101½6.046.027.752517
9Arnaudov, PetarIM243910101½1½16.045.527.52487
10Brandenburg, DaanGM25381½10½1½½16.043.526.52466
11Petrov, MarijanGM2534½101½½½116.042.027.252421
12Radulski, JulianGM255611101½0105.550.527.02550
13Milov, LeonidIM2515110½110015.546.525.02451
14Ly, MoulthunFM23691½01½½1105.546.023.752459
15Neverov, ValeriyGM25001½½110½015.543.523.752456
16Kuipers, StefanFM2365½1½½01½½15.541.523.52390
17Odendahl, ReinerFM2375½½½1½½½½15.540.024.252321
18Timman, JanGM25751½1½0½½105.048.025.252428
19Vishnu PrasannaIM2340101½10½105.047.523.252434
20Ikeda, JuntaFM23491100101015.046.523.02371
21Turova, IrinaIM24131011½0½105.046.021.752405
22Hendriks, WillyIM2415½101101½05.043.022.02365
23Brown, AndrewIM2202½0½1101105.042.520.52277
24L'Ami, AlinaWGM23120111½0½015.041.522.02348
25Sowray, PeterFM2350101½001½15.041.020.02300
26Deepan ChakkravarthyGM2470110½01½015.041.019.252323
27Van der Poel, HenkFM2292½11½0½½½04.547.523.752414
28Goudriaan, EtienneFM2283101½0½10½4.543.018.752286
29Van der Linden, Lucas
22751½0½½10½½4.542.519.02228
30Zwirs, Nico
212510½½0110½4.542.019.252256
31Lommers, Frank
21760½11010104.541.015.752270
32Vogel, JaapFM2221010½½11½04.538.514.752292
33Offringa, Joost
20850½10½011½4.537.516.252214
34Oudshoorn, Arres
2007½00+101104.537.515.252218
35Beukema, Stefan
22090½01110014.536.015.52266
36Smagin, Nikita
19770½1100½½14.535.515.52203
37Hachijan, Armen
2165½½0½10½014.041.517.02179
38Mostertman, Milan
22320110½01½04.040.014.252209
39Timmermans, Mark
21830101½½0½½4.039.014.752161
40Kampman, Tijmen
21110½½1½001½4.038.514.02192
63 players


UPDATE 13.01
7. Lake Sevan 2011- clasament final 

Lake Sevan GM Martuni ARM Fri 22nd Jul 2011 - Sat 30th Jul 2011. Category: 16. Ave: (2632)
RkNameTitleFEDElo12345678910PtsTPR
1Jobava, BaadurGMGEO2713#1==0=1==15.52703
2Melkumyan, HrantGMARM26000#0=11==115.52716
3Zhou, JianchaoGMCHN2636=1#===01==52675
4Khairullin, IldarGMRUS2649===#======4.52630
5Pashikian, ArmanGMARM261610==#==01=4.52634
6Zhigalko, SergeiGMBLR2689=0===#1===4.52626
7Petrosian, Tigran L.GMARM26360=1==0#1==4.52632
8Grigoryan, AvetikGMARM2608==0=1=0#==42592
9Andriasian, ZavenGMARM2616=0==0===#=3.52554
10Ter-Sahakyan, SamvelGMARM255800=======#3.52560


 UPDATE 12.35
6. 98th British Championships 2011- Michael Adams, Nigel Short & Gawain Jones este trioul fruntas dupa 6 runde


Rezultate runda 6 (primele 10 mese)
1GM Howell, David W L
4.5ENG2625GM Adams, Michael
4.0ENG27150-1
2IM Hawkins, Jonathan
4.0ENG2457GM Short, Nigel D
4.0ENG26870-1
3GM Jones, Gawain C B
4.0ENG2606IM Bates, Richard A
4.0ENG23731-0
4IM Pert, Richard G
3.5ENG2459GM Pert, Nicholas
3.5ENG2555½-½
5IM Houska, Jovankaw3.5ENG2418GM Gordon, Stephen J
3.5ENG25331-0
6IM Hunt, Adam C
3.5ENG2436GM Hebden, Mark L
3.5ENG2533½-½
7GM Williams, Simon K
3.5ENG2528FM Griffiths, Ryan Rhys
3.5IRL23011-0
8FM Constantinou, Peter
3.5ENG2292GM Conquest, Stuart C
3.5ENG25190-1
9Brown, Martin
3.5ENG2130GM Wells, Peter K
3.5ENG24890-1
10Chapman, Terry P D
3.0ENG2242GM Summerscale, Aaron P
3.5ENG2415½-½

Clasament dupa 6 runde

1GM Adams, Michael
5.0ENGM27152749+0.33
2GM Short, Nigel D
5.0ENGM26872735+0.36
3GM Jones, Gawain C B
5.0ENGM26062702+0.73
4GM Howell, David W L
4.5ENGM26252708+0.70
5GM Williams, Simon K
4.5ENGM25282414-0.62
6GM Conquest, Stuart C
4.5ENGM25192573+0.53
7GM Wells, Peter K
4.5ENGM24892452-0.14
8IM Houska, Jovankaw4.5ENGF24182475+0.53
9GM Pert, Nicholas
4.0ENGM25552392-0.95
10GM Hebden, Mark L
4.0ENGM25332375-0.95
11IM Pert, Richard G
4.0ENGM24592480+0.24
12IM Hawkins, Jonathan
4.0ENGM24572519+0.53
13IM Hunt, Adam C
4.0ENGM24362460+0.26
14GM Summerscale, Aaron P
4.0ENGM24152378-0.19
15IM Bates, Richard A
4.0ENGM23732430+0.57
16Adair, James R
4.0ENGM22122446+1.79


 UPDATE 12.30
5. Dortmund, open- clasament final. Ciornei Dragos a terminat pe locul 6, fara infrangere!
Sparkassen Open A Dortmund GER Thu 21st Jul 2011 - Sun 31st Jul 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkNameRtgGms+-=PtsTB1
1Zaitsev, Mikhail249996037.549.5
2De Schampheleire, Glenn226396127.046.5
3Bomans, Arno219894056.550.0
4Sundorf, Jannik212195136.548.5
5Jesse, Ingemars227095136.546.5
6Ciornei, Dragos218294056.546.5
7Albers, Damian209196216.540.5
8Steinmetzer, Thomas208394056.538.5
9Mundorf, Johannes202494146.051.0
10Quast, Marcel217395226.050.5
11Richters, Marc196995226.046.0
12Savchenko, Aleksij225794146.044.5
13Rott, Georg222396306.043.0
14Tran, Duc Cuong197494146.043.0
15Kartsev, Soel218295226.042.5
16Boehm, Juergen222094146.042.0
17Kusnetsov, Mark218494146.039.0
18Kartsev, Alexandr219694235.545.5
19Conrad, Joachim207995315.541.0
20Neuer, Thomas209694235.541.0
20Sievert, Jan-Thorwald
94235.541.0
22Hobusch, Jan193495315.539.5
23Butschek, Marc189195315.539.0
24Chapman, Alan204395315.538.5
25Wittenberg, Andreas216695315.538.0
26Koke, Christoph213193155.538.0
26Eigemann, Frederik197693155.538.0
28Strathoff, Jens209894235.534.0
29Schorra, Helmut211095315.533.5
30Luncescu, Christian216394325.043.5
31Pueschel, Werner216394325.042.0
32Kirsanova, Ekaterina215794325.040.5
33Roth, Thorsten
94325.040.0
34Virnyi, Julius208194325.039.0
35Aulich, Marcell208684225.038.5
36Begna, Bozidar210294325.038.0
37Happe, Reinhold
93245.038.0
38Andersen, Knut209395405.037.0
39Mulder, Bart-Piet226093245.037.0
40Hillebrand, Carsten214593245.028.5
100 players
UPDATE 12.30
4. Dortmund, turneul secund- clasament final
Helmut-Kohls-Turnier Dortmund GER Thu 21st Jul 2011 - Sun 31st Jul 2011. Category: 8. Ave: (2444)
RkNameTitleFEDElo12345678910PtsTPR
1Van Kampen, RobinIMNED2519#==11===116.52602
2Saltaev, MihailGMUZB2473=#==1==11=62566
3Bluebaum, MatthiasFMGER2329==#=0=111162582
4Kraemer, MartinIMGER25060==#1=1=0152480
5Savchenko, ViacheslavIMUKR24370010#11==152488
6Schmittdiel, EckhardGMGER2484====0#===03.52360
7Michalczak, ThomasFMGER2325==000=#1==3.52377
8Lauber, ArndIMGER2478=00===0#=13.52360
9Kotainy, JensFMGER24330001====#=3.52365
10Nalbandian, TigranGMARM24560=0001=0=#2.52277


UPDATE 12.25
3. Dortmund editia 39- Kramnik, invingator detasat

39th GM Dortmund (GER), 21-31 vii 2011cat. XX (2731)

123456
1.Kramnik, VladimirgRUS2781**½½1½1½101172870
2.Le, Quang LiemgVIE2715½½**1½½½½½½½2770
3.Ponomariov, RuslangUKR27640½0½**1011½½52724
4.Giri, AnishgNED27010½½½01**½½1½52737
5.Nakamura, HikarugUSA277001½½00½½**½12687
6.Meier, GeorggGER265600½½½½0½½0**32597


UPDATE 12.20
2. Biel Open - clasament final
Biel MTO Biel SUI Sat 16th Jul 2011 - Fri 29th Jul 2011
Leading Final Round 11 Standings:
RkNameTiFEDRtg+-=PtsTB1TB2
1Ni, HuaGMCHN26626058.573.0702.0
2Gharamian, TigranGMFRA26705068.072.0689.0
3Kovchan, AlexanderGMUKR25546148.071.5667.5
4Brkic, AnteGMCRO25987228.068.5666.5
5Grachev, BorisGMRUS26806148.066.5661.5
6Al-Sayed, MohammedGMQAT24985157.574.5679.5
7Stevic, HrvojeGMCRO26194077.569.5668.5
8Miezis, NormundsGMLAT25205157.569.0667.5
9Baklan, VladimirGMUKR26205157.568.0661.0
10Bauer, ChristianGMFRA26375157.567.0652.5
11Bogner, SebastianGMGER25285157.566.0642.0
12Khmelniker, IlyaGMISR25105157.565.5652.5
13Shankland, SamuelGMUSA25395157.565.0649.0
14Ulibin, MikhailGMRUS25385157.564.5626.0
15Bu, XiangzhiGMCHN26754167.073.5678.0
16Rodshtein, MaximGMISR26374167.070.0665.0
17Tischbierek, RajGMGER24366327.066.0652.5
18Maze, SebastienGMFRA25786327.066.0633.5
19Holzke, FrankGMGER24975247.065.5656.5
20Wirig, AnthonyGMFRA25104167.065.5643.5
21Nyzhnyk, IllyaGMUKR25896327.064.0638.5
22Gleizerov, EvgenyGMRUS25905247.063.5644.0
23Haimovich, TalIMISR24197407.061.0618.5
24Heimann, AndreasIMGER24985247.058.0601.5
25Pruess, DavidIMUSA23634256.567.0636.0
26Sokolov, AndreiGMFRA25793176.566.0656.5
27Cherniaev, AlexandGMRUS24406416.566.0621.5
28Arnold, MarcIMUSA24454256.565.5640.5
29Megaranto, SusantoGMINA25444256.564.5625.5
30Barus, CerdasGMINA24205336.564.5600.5
31Cheparinov, IvanGMBUL26694256.564.0626.5
32Klauser, MarkusIMSUI23864256.563.5618.0
33Paehtz, ElisabethIMGER24635336.561.5623.0
34Alsina Leal, DanieGMESP25495336.560.5615.5
35Lioe, DedeIMINA23864256.560.0604.0
36Raetsky, AlexanderGMRUS24253176.559.5619.5
37Delorme, AxelIMFRA24484256.559.5594.0
38Meins, GerlefIMGER25054256.559.0614.5
39Tseitlin, MarkGMISR24074256.558.5611.5
40Edouard, RomainGMFRA25874346.071.0663.5
41Sukandar, Irine KhWGMINA23664346.065.0627.0
42Saleh, Salem A. RGMUAE24934346.064.0622.0
43Paikidze, NaziWGMGEO24164346.064.0611.5
44Schiendorfer, EmanFMSUI23044346.063.5611.5
45Nezad, HuseinIMQAT24233266.063.5609.5
46Lederer, Yoav
ISR23195426.063.0588.0
47Bakre, TejasGMIND25223266.061.5597.0
48Hakimifard, GhazalWIMIRI21975426.061.5594.0
49Grandadam, Nicolas
SUI23144346.061.0595.0
50Purnama, Tirta ChaIMINA23795426.060.5602.5
51Gutman, LevGMGER24513266.059.5613.0
52Halay, TaufikIMINA23415426.059.5588.5
53Domont, AlexIMSUI23776506.058.0551.5
54Citra, Dewi AaWFMINA20255426.056.5587.0
55Huhndorf, ArnoldFMGER22845426.056.5580.0
56Schut, LisaWIMNED23045426.056.0589.0
57Neelotpal, DasGMIND24533266.056.0561.0
58Schaerer, Julian
SUI21983266.055.0589.0
59Codenotti, MarcoFMITA23234346.054.5574.5
60Bok, BenjaminIMNED25073355.567.0648.0
61Weber, TomFMLUX23243155.565.0523.0
62Rudin, HamdaniFMINA23134435.561.5603.5
63Novita, AnjasFMINA23144435.561.0610.5
64Petrov, Nikita
RUS21292275.561.0598.0
65Kamber, BrunoFMSUI22893355.559.0596.0
66Gantner, Matthias
SUI22814435.559.0574.5
67Donchenko, Alexand
GER22804435.557.5598.5
68Mencinger, VojkoIMSLO23964435.557.0574.5
69Filipovic, BrankoIMCRO24213355.556.5598.5
70Lampert, Jonas
GER21645515.556.5556.5
71Kvisla, Johannes L
NOR21454435.555.5565.0
72Arjun, BharatCMIND19604435.555.0588.0
73Gershenov, Benjami
USA21065515.555.0564.0
74Altenburger, Rene
SUI20094435.552.5548.5
75Ghattour, Mosab
SUI20895515.551.5553.5
76Hagen, Anders Gjer
NOR21083355.550.0551.0
77Gerstner, Bernhard
GER22004435.546.0536.0
78Sihite, Chelsie MoWFMINA20714525.060.5581.0
79Bozinovic, BogdanFMCRO21994525.059.0572.0
80Misiano, FrancoFMITA23114525.057.0573.0
81Perman, Sergej
GER21532365.056.5563.5
82Fries, Frederik
GER20934525.056.5558.0
83Efroimski, MarselWFMISR22354525.055.0566.0
84Lindiawati, EviWCMINA20682365.053.5572.5
85Perman, Jewgenij
RUS21494525.051.5531.0
86Grandadam, Patrik
SUI21783445.051.0545.5
87Nilsen, Joachim Bi
NOR22243445.050.0541.5
88Wild, Achim
GER20693445.050.0535.0
89Zanan, EvgenyFMRUS23015605.049.5540.0
90Karrer, Damian
SUI22134525.049.0524.5
91Schmid, Pablo
SUI20813534.557.5561.5
92Charmier, Gregory
FRA21663534.556.5577.0
93Pienabarca, Nicola
ITA21102454.554.5544.0
94Hakimifard, Raana
IRI19574614.553.5536.0
95Martinez, Vincent
FRA21054614.552.5542.0
96Sanders, Isaac
ENG21053534.551.5530.0
97Saikrishnan, Sai
SUI18782454.551.5526.0
98Grosdemange, David
FRA20663534.547.5510.5
99Harndt, Jan-Michae
GER20082454.547.0513.0
100Arbinger, Roland
GER20682454.546.5499.0
101Aulia, Medina WardWFMINA20583534.546.0526.0
102Arounopoulos, Step
GER21082454.546.0508.0
103Zuelle, Bruno
SUI20903534.545.5518.5
104Henseler, Jorgen
NED20714614.544.5502.0
105Eidinger, Helmut
SUI20902454.543.0504.5
106Curien, Nicolas
SUI21964604.056.0563.0
107Steil-Antoni, FionWIMLUX20743424.052.0499.0
108Seitz, Benjamin
SUI20872444.051.5539.0
109Amos, Frank
GER21312444.051.0542.5
110Astengo, Corrado
ITA20833624.048.5528.5
111Cochet, Jean-Danie
SUI20603624.048.0509.5
112Stull, Norbert
LUX21051464.047.5508.0
113Collareta, Giovann
ITA20782544.047.0531.0
114Friesen, Boris
NED21102544.047.0525.5
115Elfert, AleksanderIMRUS20184704.045.5518.5
116Gorse, Gerard
FRA20753624.045.5506.5
117Jenal, Juerg
SUI21692544.043.5496.0
118Hasenohr, Benedict
SUI21692633.551.5527.5
119Liepins, Oliver
LAT21011553.549.5537.5
120Meyer, Bernhard
SUI21822633.549.5517.5
121Bernshtein, Tomer
ISR19193713.548.5495.0
122Friesen, Bas
NED20070473.547.0523.5
123Stucki, Kaspar
SUI19902633.544.0473.0
124Speck, Hans
SUI20383713.539.0482.5
125Schweizer, Simon
SUI19302723.049.5510.0
126Valet, Richard
GER20381643.046.0474.0
127Blaeser, Romain
LUX20451643.044.5481.5
128Furrer, Marc
SUI20781732.543.0492.5
129Saud, Mohamed
UAE20761522.047.0417.0
130Fisher, William
USA21781601.043.0372.0
131Paul, Mathias
GER20901501.040.5306.5
131 players


UPDATE 11.56
1. Festivalul de Sah de la Biel, editia 44- Carlsen, frate!
Carlsen a castigat turneul de super-GM de anul acesta de la Biel, cu 5 victorii, 4 remize si o infrangere, si se mentine pe locul 1 in listele ELO. Morozevich a jucat si el foarte bine. 


Biel ACCENTUS GM 2011 Biel (SUI), 18-29 vii 2011cat. XIX (2709)

123456
1.Carlsen, MagnusgNOR2821**½½0½111½11192835
2.Morozevich, AlexandergRUS2694½½**11½½10½1172821
3.Vachier-Lagrave, MaximegFRA27221½00**½½½½½1122706
4.Shirov, AlexeigESP271400½½½½**11½½122707
5.Caruana, FabianogITA27110½01½½00**½1102636
6.Pelletier, YannickgSUI259000½0½0½½½0**52539

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu