joi, 11 august 2011

Stiri din sah - 24 de ore din 24 - Joi 11 august 2011

Update 19. 10
Campionatul Mondial de Tineret , Chennai (India)


http://www.chessdom.com/images/store/trakiiska-princesa-bulmaga-14628.jpg
WIM Irina Bulmaga
Rezultate Runda 9, FETE
Bo.No. 
NameFEDRtgPts. ResultPts.
NameFEDRtg No.
120RUSWFMSemenova Elena RUS21756 ½ - ½7 WGMGirya Olga RUS2371RUS4
23PERWGMCori T Deysi PER23767 1 - 0 WGMPaikidze Nazi GEO2416GEO1
39ROUWIMBulmaga Irina ROU22936 0 - 1 WIMMammadova Gulnar Marfat Qizi AZE2294AZE8
414POLWFMKulon Klaudia POL2227 ½ - ½ WGMPadmini Rout IND2348IND5
510AZEWIMKazimova Narmin Nizami Qizi AZE2292 0 - 1 WIMOzturk Kubra TUR2258TUR13
622MGLWFMLkhamsuren Uuganbayar MGL2163 0 - 15 WIMAgrest Inna SWE2220SWE16
724IND
Chandika Divyasree IND21235 ½ - ½5 WGMSavina Anastasia RUS2398RUS2
839IND
Michelle Catherina P IND20525 1 - 05 WIMKulkarni Bhakti IND2317IND7
917VIEWIMHoang Thi Nhu Y VIE22045 1 - 05 WFMTerao Juliana Sayumi BRA2168BRA21
1042INDWFMIvana Maria Furtado IND20125 0 - 15
Dogodkina Julia RUS2193RUS18
 pentru toate rezultatele rundei 9, click aici

Perechi Runda 10
Bo.No. 
NameFEDRtgPts. ResultPts.
NameFEDRtg No.
113TURWIMOzturk Kubra TUR2258
8 WGMCori T Deysi PER2376PER3
24RUSWGMGirya Olga RUS2371
WIMMammadova Gulnar Marfat Qizi AZE2294AZE8
39ROUWIMBulmaga Irina ROU22936
WFMSemenova Elena RUS2175RUS20
417VIEWIMHoang Thi Nhu Y VIE22046
6 WGMPadmini Rout IND2348IND5
518RUS
Dogodkina Julia RUS21936
6 WFMKulon Klaudia POL2227POL14
616SWEWIMAgrest Inna SWE22206
6
Michelle Catherina P IND2052IND39
71GEOWGMPaikidze Nazi GEO2416
WIMKazimova Narmin Nizami Qizi AZE2292AZE10
82RUSWGMSavina Anastasia RUS2398
WFMLkhamsuren Uuganbayar MGL2163MGL22
925INDWFMSaranya J IND2121
WIMTsatsalashvili Keti GEO2318GEO6
1015KAZWIMNakhbayeva Guliskhan KAZ22225

Chandika Divyasree IND2123IND24

Clasament dupa runda 9
Rk. 
NameFEDRtgIPts. TB1  TB2  TB3 Rpwwew-weKrtg+/-
1PERWGMCori T DeysiPER23768.0224922702295258086.141.861018.6
2RUSWGMGirya OlgaRUS23717.522492271229725007.56.101.401014.0
3RUSWFMSemenova ElenaRUS21756.521862225225123196.54.721.781526.7
4AZEWIMMammadova Gulnar Marfat QiziAZE22946.521572178220623016.56.250.25153.8
5TURWIMOzturk KubraTUR22586.521532184220322896.55.960.54158.1
6ROUWIMBulmaga IrinaROU22936.0228423142350237864.901.101516.5
7INDWGMPadmini RoutIND23486.0220022182236230766.38-0.3815-5.7
8IND
Michelle Catherina PIND20526.0219222332253226163.552.451536.8
9POLWFMKulon KlaudiaPOL22276.0218722142239228365.250.751511.3
10RUS
Dogodkina JuliaRUS21936.0208921152146219165.880.12151.8
11SWEWIMAgrest InnaSWE22206.0208221072140217966.22-0.2215-3.3
12VIEWIMHoang Thi Nhu YVIE22046.0200420202039217066.03-0.0315-0.4
13GEOWGMPaikidze NaziGEO24165.522652287231123235.56.42-0.9215-13.8
14AZEWIMKazimova Narmin Nizami QiziAZE22925.521622195222922125.56.18-0.6815-10.2
15INDWFMSaranya JIND21215.521172150218521695.54.890.61159.1
16MGLWFMLkhamsuren UuganbayarMGL21635.520972125215221545.55.51-0.0115-0.2
17IND
Chandika DivyasreeIND21235.520812111214621295.55.310.19152.8
18RUSWGMSavina AnastasiaRUS23985.520702096211421275.57.78-2.2810-22.8
19GEOWIMTsatsalashvili KetiGEO23185.519811999201421085.57.01-1.5115-22.6
20IND
Nandhidhaa PvIND21015.0219122512273217853.941.061515.9


OPEN
Rezultate Runda 9 
Bo.No. 
NameFEDRtgPts. ResultPts.
NameFEDRtg No.
159INDFMGirish A Koushik IND23097 0 - 17 GMHovhannisyan Robert ARM2556ARM8
27ARMGMTer-Sahakyan Samvel ARM2558 1 - 06 GMSalgado Lopez Ivan ESP2626ESP3
328ITAIMRombaldoni Axel ITA2459 0 - 16 GMSwiercz Dariusz POL2553POL9
416AZEGMDurarbeyli Vasif AZE25156 ½ - ½6 GMAdhiban B IND2542IND10
56USAGMRobson Ray USA2560 1 - 0 IMShyam Sundar M IND2478IND26
611SWEGMGrandelius Nils SWE2542 ½ - ½ IMVidit Santosh Gujrathi IND2492IND24
714CROGMMartinovic Sasa CRO2521 1 - 0 IMUrkedal Frode NOR2448NOR29
827SRBIMRoganovic Milos SRB24765 1 - 05 GMMatlakov Maxim RUS2632RUS1
933INDIMAnwesh Upadhyaya IND24295 ½ - ½5 GMSjugirov Sanan RUS2629RUS2
104RUSGMShimanov Aleksandr RUS25865 1 - 05 IMVaibhav Suri IND2430IND32
1130BLRFMKovalev Vladislav BLR24395 1 - 05 GMNabaty Tamir ISR2584ISR5
1212INDGMSethuraman S P IND25295 1 - 05 FMGetz Nicolai NOR2385NOR39
1334INDIMRamnath Bhuvanesh RIND24225 0 - 15 GMRasulov Vugar Ural Oglu AZE2522AZE13
1415GERIMHuschenbeth Niclas GER25215 1 - 05
Kunal M IND2298IND60
1518POLIMPiorun Kacper POL25145 0 - 15
Narayanan S LIND2233IND74
...
2235ROUFMPetrisor Adrian-Marian ROU2408 ½ - ½ FMKuchynka Lukas CZE2339CZE54
...

Perechi Runda 10
Bo.No. 
NameFEDRtgPts. ResultPts.
NameFEDRtg No.
18ARMGMHovhannisyan Robert ARM25568
GMTer-Sahakyan Samvel ARM2558ARM7
29POLGMSwiercz Dariusz POL25537
7 FMGirish A Koushik IND2309IND59
314CROGMMartinovic Sasa CRO2521
GMRobson Ray USA2560USA6
410INDGMAdhiban B IND2542
IMRombaldoni Axel ITA2459ITA28
54RUSGMShimanov Aleksandr RUS25866
GMDurarbeyli Vasif AZE2515AZE16
63ESPGMSalgado Lopez Ivan ESP26266
6 IMRoganovic Milos SRB2476SRB27
721INDIMGrover Sahaj IND24966
6 GMGrandelius Nils SWE2542SWE11
823UAEGMSalem A R Saleh UAE24936
6 GMSethuraman S P IND2529IND12
913AZEGMRasulov Vugar Ural Oglu AZE25226
6 FMKrysa Leandro ARG2374ARG43
1024INDIMVidit Santosh Gujrathi IND24926
6 IMHuschenbeth Niclas GER2521GER15
1174IND
Narayanan S LIND22336
6 IMKrejci Jan CZE2503CZE20
1222INDIMLalith Babu M R IND2495
6 FMKovalev Vladislav BLR2439BLR30
132RUSGMSjugirov Sanan RUS2629
IMFirat Burak TUR2373TUR44
1426INDIMShyam Sundar M IND2478
FMBarbosa Evandro Amorim BRA2343BRA52
1529NORIMUrkedal Frode NOR2448
FMRajesh V A V IND2292IND63
...
2482IND
Abhishek Kelkar IND21975
5 FMPetrisor Adrian-Marian ROU2408ROU3
... 

Clasament dupa runda 9 
Rk. 
NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 Rpwwew-weKrtg+/-
1ARMGMHovhannisyan RobertARM25568.0238324012419271686.631.371013.7
2ARMGMTer-Sahakyan SamvelARM25587.524842501252227327.55.651.851018.5
3INDFMGirish A KoushikIND23097.0246525262544263373.293.711555.7
4POLGMSwiercz DariuszPOL25537.0242924532466262876.150.85108.5
5ITAIMRombaldoni AxelITA24596.525112562257026306.54.292.211022.1
6USAGMRobson RayUSA25606.524342444245625796.56.180.32103.2
7AZEGMDurarbeyli VasifAZE25156.524062420243325506.56.000.50105.0
8CROGMMartinovic SasaCRO25216.523782400240625116.56.410.09100.9
9INDGMAdhiban BIND25426.523642383240624896.56.70-0.2010-2.0
10INDIMVidit Santosh GujrathiIND24926.0252225552596260964.521.481014.8
11ESPGMSalgado Lopez IvanESP26266.0247624902506258066.44-0.4410-4.4
12IND
Narayanan S LIND22336.0247224812491258661.954.051560.8
13GERIMHuschenbeth NiclasGER25216.0246024832508255765.480.52105.2
14BLRFMKovalev VladislavBLR24396.0242324632492251665.001.001515.0
15AZEGMRasulov Vugar Ural OgluAZE25226.0242324502468251665.940.06100.6
16RUSGMShimanov AleksandrRUS25866.0241924382449252566.59-0.5910-5.9
17INDIMGrover SahajIND24966.0241624332448251665.700.30103.0
18SRBIMRoganovic MilosSRB24766.0238824172448248565.740.26102.6
19INDGMSethuraman S PIND25296.0237423932407248466.46-0.4610-4.6
20SWEGMGrandelius NilsSWE25426.0237223832396248266.61-0.6110-6.1
... 
48ROUFMPetrisor Adrian-MarianROU24085.0231623422374233255.81-0.8115-12.1
...


Update 11.20
ARAD OPEN 2011
http://www.aradopen.com/galeriefoto/Runda%209%20Arad%20Open%202011/P1130930.JPG
                                   GM Imre Balog vs GM Murariu Andrei, LIVE la masa 1

PARTIDE LIVE, Ultima runda  AICI
Pentru mai multe detalii accesati: www.aradopen.com

Update 10.12
1. Campionatul Mondial pentru Tineret, rezultate runda 8

Aici puteti vedea partida Irinei Bulmaga din runda 9 
Aici puteti vedea partida lui Petrisor Adrian din runda 9

Turneul Open

Bo.No.
NameFEDRtgPts. ResultPts.
NameFEDRtgNo.
18ARMGMHovhannisyan Robert ARM25566 1 - 0 IMRombaldoni Axel ITA2459ITA28
259INDFMGirish A Koushik IND23096 1 - 0 GMGrandelius Nils SWE2542SWE11
31RUSGMMatlakov Maxim RUS26325 0 - 1 GMTer-Sahakyan Samvel ARM2558ARM7
43ESPGMSalgado Lopez Ivan ESP26265 1 - 05 IMHuschenbeth Niclas GER2521GER15
55ISRGMNabaty Tamir ISR25845 0 - 15 GMDurarbeyli Vasif AZE2515AZE16
624INDIMVidit Santosh Gujrathi IND24925 ½ - ½5 GMRobson Ray USA2560USA6
713AZEGMRasulov Vugar Ural Oglu AZE25225 0 - 15 GMSwiercz Dariusz POL2553POL9
810INDGMAdhiban B IND25425 1 - 05 IMPiorun Kacper POL2514POL18
92RUSGMSjugirov Sanan RUS2629 ½ - ½ FMKovalev Vladislav BLR2439BLR30
1032INDIMVaibhav Suri IND2430 ½ - ½ GMSethuraman S P IND2529IND12
11110IND
Gireman Ja IND2084 0 - 1 GMMartinovic Sasa CRO2521CRO14
1219HUNGMPap Gyula HUN2513 ½ - ½
Swayams Mishra IND2378IND40
1333INDIMAnwesh Upadhyaya IND2429 ½ - ½ IMKrejci Jan CZE2503CZE20
1421INDIMGrover Sahaj IND2496 ½ - ½ FMKrysa Leandro ARG2374ARG43
1523UAEGMSalem A R Saleh UAE2493 ½ - ½ IMFirat Burak TUR2373TUR44
1647INDIMNitin S IND2365 0 - 1 IMShyam Sundar M IND2478IND26
1729NORIMUrkedal Frode NOR2448 1 - 0
Janev Tihomir BUL2349BUL51
1842INDIMPriyadharshan K IND23764 0 - 14 GMShimanov Aleksandr RUS2586RUS4
1922INDIMLalith Babu M R IND24954 1 - 04 FMValsecchi Alessio ITA2354ITA48
2060IND
Kunal M IND22984 1 - 04 IMGoganov Aleksey RUS2489RUS25
2127SRBIMRoganovic Milos SRB24764 1 - 04
Turqueza Mari Joseph PHI2235PHI73
2274IND
Narayanan S LIND22334 1 - 04
Stany G A IND2435IND31
2377IND
Aravindh Chithambaram Vr IND22124 0 - 14 IMRamnath Bhuvanesh RIND2422IND34
2484IND
Gahan M G IND21884 1 - 04 IMShyam Nikil P IND2398IND36
25116IND
K Praneeth Surya IND20364 1 - 04 IMDebashis Das IND2396IND38
2639NORFMGetz Nicolai NOR23854 1 - 04
Benitez Lozano Javier MEX1994MEX123
2717PERGMCori Jorge PER2514 1 - 04
Shreyans K Shah IND2203IND81
2866SLO
Tomazini Zan SLO2288 0 - 1 FMPetrisor Adrian-Marian ROU2408ROU35
2937SVKFMPetenyi Tamas SVK2398 ½ - ½
Hemant Sharma (del) IND2247IND70
3041IND
Udeshi Aditya IND2378 0 - 1
Kulkarni Rakesh IND2231IND75
3178IND
Dusthageer Ibrahim M IND2212 0 - 1 FMBarbosa Evandro Amorim BRA2343BRA52
3253UZB
Artemenko Oleg UZB2341 ½ - ½ FMGagare Shardul IND2223IND76
3354CZEFMKuchynka Lukas CZE2339 1 - 0
Karma Pandya IND2136IND95
3457CANFMThavandiran Shiyam CAN2320 0 - 1
Lokesh N IND2090IND105
3582IND
Abhishek Kelkar IND2197 ½ - ½ FMSapozhnikov Roman CAN2295CAN62
3696IND
Mithil Ajgaonkar IND2130 0 - 1 FMRajesh V A V IND2292IND63
3764MEXFMRojas Alarcon Julian Antonio MEX2291 0 - 1
Patil Pratik IND2141IND94
3845INDIMNarayanan Srinath IND23713 ½ - ½3
Lokesh P IND2194IND83
3972IND
Pradeep Kumar R A IND22453 1 - 03 FMLy Moulthun AUS2369AUS46
4049BELFMSoors Stef BEL23533 ½ - ½3
Yashas D IND2184IND87
4185IND
Navalgund Niranjan IND21883 ½ - ½3 FMIkeda Junta AUS2349AUS50
4256IND
Krishna C R G IND23303 1 - 03
Lim Zhuo Ren MAS2155MAS90
4399GRE
Kourkoulos-Arditis Stamatis GRE21233 0 - 13 FMSochacki Wojtek FRA2316FRA58
4498IND
Debashish Dutta IND21273 ½ - ½3
Shreyansh Daklia IND2298IND61
4565USA
Aaron Deepak USA22883 0 - 13
Akash Pc Iyer IND2069IND112
46120IND
Yohan J IND20173 0 - 13 FMDas Sayantan IND2246IND71
4791IND
Sidhant Mohapatra IND2155 1 - 0
Kozganbayev Erken KAZ2284KAZ67
4868SUIFMBotta Gabriele SUI2261 1 - 0
Mastalerz Xavier BEL2129BEL97
4992INDCMPrince Bajaj IND2146 ½ - ½
Ashwath R IND2259IND69
50107BEL
Barbier Sigiswald BEL2088 0 - 1
Kathmale Sameer IND2211IND79
5180IND
Gusain Himal IND2208 1 - 0
Jefic Srdjan BIH2143BIH93
52101IND
Abhilash Reddy M L IND2109 ½ - ½
Surendran N IND2187IND86
53114IND
Visakh Nr IND2042 1 - 0
Vasli Aref IRI2181IRI89
54113IND
Sekar B IND20612 0 - 12
Soares Erikson Roberto Maurici ANG2181ANG88
55102IND
Manigandan S S IND21092 1 - 02
Prasannaa S IND2032IND117
56119IND
Arun J IND20182 0 - 12
Zulfic Fedja AUS2098AUS104
57108IND
Chaithanyaa K G IND20882 1 - 02
Elijah Emojong UGA0UGA126
58121BRN
Bukhalaf Khalil BRN20042 0 - 12
Santos Hugo Lima POR2078POR111
59100IND
Karthikeyan Murali IND2122 1 - 02
Rodriguez Aleman Eduardo MEX1997MEX122
60103BEL
Herman Jean BEL2105 ½ - ½
Hercules Benjamin Vincent RSA2089RSA106
61115IND
Jaswant G IND2036 0 - 11
Ghaledar Faraz IRI2088IRI109
62125CYP
Bryan-Vissi Mark CYP18151 1

bye


6355IND
Bitan Banerjee IND23310 0

not paired


64118IND
Krishna Prasad K C IND20271 0

not paired


65124BRA
Correia Max Do Carmo BRA19700 0

not paired




Turneul Feminin

Bo.No.
NameFEDRtgPts. ResultPts.
NameFEDRtgNo.
18AZEWIMMammadova Gulnar Marfat Qizi AZE2294 0 - 16 WGMCori T Deysi PER2376PER3
24RUSWGMGirya Olga RUS23716 1 - 0 WFMKulon Klaudia POL2227POL14
31GEOWGMPaikidze Nazi GEO24165 ½ - ½ WIMBulmaga Irina ROU2293ROU9
420RUSWFMSemenova Elena RUS21755 1 - 05 WIMAgrest Inna SWE2220SWE16
55INDWGMPadmini Rout IND2348 1 - 05
Dogodkina Julia RUS2193RUS18
67INDWIMKulkarni Bhakti IND2317 ½ - ½
Chandika Divyasree IND2123IND24
725INDWFMSaranya J IND2121 0 - 1 WIMKazimova Narmin Nizami Qizi AZE2292AZE10
813TURWIMOzturk Kubra TUR2258 1 - 0 WFMRomero Echeverria Abigail ECU2071ECU35
931IND
Nandhidhaa Pv IND2101 0 - 1 WFMLkhamsuren Uuganbayar MGL2163MGL22
102RUSWGMSavina Anastasia RUS23984 1 - 0
Tokhirjanova Hulkar UZB2119UZB26
1115KAZWIMNakhbayeva Guliskhan KAZ22224 ½ - ½4 WFMPon Nkrithika IND2075IND33
1227INDWFMBharathi R IND21174 0 - 14 WIMHoang Thi Nhu Y VIE2204VIE17
1321BRAWFMTerao Juliana Sayumi BRA21684 1 - 04
Hema Priya N IND1885IND57
1423VIEWIMVo Thi Kim Phung VIE21414 0 - 14
Michelle Catherina P IND2052IND39
1511SRBWIMEric Jovana SRB2282 0 - 14 WFMIvana Maria Furtado IND2012IND42
1646BUL
Krumova Ani BUL1961 0 - 1 WIMTsatsalashvili Keti GEO2318GEO6
1753IND
Lasya G IND1898 0 - 1 WIMOlsarova Karolina CZE2282CZE12
1829AZEWFMFataliyeva Ulviyya Hasil Qizi AZE2107 1 - 0
Sithalatchumi A IND1939IND47
1943ARG
Martinez Ayelen ARG2011 ½ - ½
Imeeva Aisa RUS2094RUS32
2038IND
Pratyusha Bodda IND2064 ½ - ½
Arunima Kalra IND1867IND59
2158PHI
Frayna Janelle Mae PHI1875 1 - 03 WFMHannes Diana GER2188GER19
2228CRO
Deur Saric Zrinka CRO21163 ½ - ½3
Shetye Siddhali IND1890IND55
2334ECUWIMHeredia Serrano Carla ECU20723 0 - 13
Shweta Gole IND1922IND50
2451IND
Sahari J IND19113 ½ - ½3
Shristi J Shetty IND1927IND49
2552INDWFMMahalakshmi M IND19013 0 - 1
Forestier Carole FRA2101FRA30
2636ARM
Gevorgyan Maria ARM2068 ½ - ½
Degrande Marigje BEL1890BEL54
2761IND
Sathya Priya S V IND1842 1 - 0
Edes Zsofia SVK2067SVK37
2863IND
Supriya Joshi IND1829 ½ - ½ WIMGuo Emma AUS2029AUS41
2966INDWCMSavant Riya IND1743 0 - 1
Savetha C H IND1992IND44
3064IND
Salini R IND1795 1 - 0
A Akshaya IND1966IND45
3148IND
Bala Kannamma P IND1931 ½ - ½
Narenthran Savithri AUS1693AUS68
3265NOR
Hansen Erle Andrea Marki NOR17702 ½ - ½2 WCMMejia Salinas Lluvia Angelica MEX1889MEX56
3362IND
Anjana Krishna S IND18302 0 - 12
Madhurima Shekhar IND1854IND60
3467IND
Nivedhitha J G IND1743 ½ - ½ WCMTejaswini Sagar IND1690IND69
3540ITA
Brunello Roberta ITA20361 1

bye



ss

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu