joi, 19 mai 2011

Omul zilei de miercuri 18 mai 2011: Cristina Foisor se califica la Cupa Mondiala!


Tbilisi, Campionatul european feminin: Cristina Foisor se califica de pe locul 11 al clasamentului final la Cupa Mondiala!

 
Bucuria Cristinei Foisor sinonima cu o noua calificare la Cupa Mondiala



Felicitari Cristina! Dupa o partida excelenta in fata Annei Ushenina  2468, Cristina a reusit sa prinda unul din cele 14 locuri calificante la Cupa Mondiala. Din toata inima ne bucuram alaturi de Cristina si ii dorim o evolutie cat mai buna la Cupa Mondiala!
Partida din ultima runda o puteti vedea comentata de Cristina Foisor pe blogul personal http://foisorchess.wordpress.com/2011/05/18/13428/
 

Player overview for ROU

ROU
SNo
NameRtgFED1234567891011Pts.Rk.Krtg+/-Group
27IMFoisor Cristina-Adela2414ROU1½½1½½011½17.5111012.50
68WIMBulmaga Irina2284ROU01101½½1½005.561159.45
77WFMFoisor Mihaela-Veronica2220ROU001110½01½05.08215-2.55

Pairings/Results

Round 11 on 2011/05/18 at 11:00

Bo.No. 
NameRtgPts. ResultPts.
NameRtg No.
19LTUGMCmilyte Viktorija 2504 ½ - ½ IMMatveeva Svetlana 2380RUS37
27ARMGMDanielian Elina 2506 ½ - ½8 GMStefanova Antoaneta 2506BUL8
326RUSIMBodnaruk Anastasia 24197 ½ - ½7 GMKosintseva Tatiana 2559RUS2
411GEOIMKhotenashvili Bela 24707 ½ - ½7 IMMuzychuk Anna 2537SLO4
55UKRGMLahno Kateryna 25307 ½ - ½7 GMArakhamia-Grant Ketevan 2462SCO15
618GEOIMJavakhishvili Lela 24547 ½ - ½ IMKosintseva Nadezhda 2567RUS1
725GEOIMKhukhashvili Sopiko 2421 ½ - ½ GMCramling Pia 2468SWE12
827ROUIMFoisor Cristina-Adela 2414 1 - 0 IMUshenina Anna 2468UKR14

Final Ranking after 11 Rounds

Rk.
NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 nwwew-weKrtg+/-
1LTUGMCmilyte ViktorijaLTU25049.0269264.578.01196.572.431024.3
2BULGMStefanova AntoanetaBUL25068.5263764.579.5118.56.661.841018.4
3ARMGMDanielian ElinaARM25068.0262964.579.51186.251.751017.5
4RUSIMMatveeva SvetlanaRUS23808.0241348.560.51187.170.83108.3
5GEOIMKhotenashvili BelaGEO24707.5258066.079.5117.55.811.691016.9
6UKRGMLahno KaterynaUKR25307.5256563.576.5117.56.920.58105.8
7GEOIMJavakhishvili LelaGEO24547.5255360.574.5117.55.981.521015.2
8RUSGMKosintseva TatianaRUS25597.5253960.073.0117.57.69-0.1910-1.9
9SCOGMArakhamia-Grant KetevanSCO24627.5253556.070.0117.56.361.141011.4
10SLOIMMuzychuk AnnaSLO25377.5253363.076.5117.57.460.04100.4
11ROUIMFoisor Cristina-AdelaROU24147.5249056.569.0117.56.251.251012.5

Un comentariu:

  1. Respect si felicitari!
    In momentul de fata singura jucatoare de sah din romania care ne reprezinta cu succes la nivel international!

    RăspundețiȘtergere