marți, 19 aprilie 2011

Stiri din sah - 24 de ore din 24 - Marti 19 Aprilie 2011

UPDATE 13.05
17. Branko Vukmanovic Memorial 2011- clasament dupa 2 runde
The Branko Vukmanovic Memorial face parte din Balkan Grand Prix. Printre jucatorii participanti la acest turneu gasim si 2 romani, GM Jianu Vlad si IM Miron Lucian

Vukmanovic Mem Tivat MNE Sun 17th Apr 2011 - Sun 24th Apr 2011
Leading Round 2 (of 9) Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Drenchev PetarGMBUL25172.00.02.03.0

Djukic NikolaGMMNE24942.00.02.03.0

Kosic DraganGMMNE24662.00.02.03.0

Krivokapic MarkoIMMNE24262.00.02.03.0
5Blagojevic DragisaGMMNE25242.00.01.53.0
6Damljanovic BrankoGMSRB25552.00.01.03.0

Draganic Veljko
MNE22862.00.01.03.0
8Sedlak NikolaGMSRB25561.50.02.52.5

Stanojoski ZvonkoGMMKD24801.50.02.52.5

Abramovic BoskoGMSRB24761.50.02.52.5

Ermenkov EvgenijGMBUL24511.50.02.52.5
12Rajkovic DusanGMSRB24111.50.01.52.5

Radovanovic JovicaFMSRB22991.50.01.52.5

Geler AleksandarFMMNE22801.50.01.52.5

Stanojevic BrankoIMSRB22791.50.01.52.5
16Jianu Vlad-CristianGMROU25451.50.01.02.0

Drasko MilanGMMNE24851.50.01.02.0

Arsovic ZoranIMSRB24661.50.01.02.0

Cvetkovic SrdjanIMSRB24081.50.01.02.0

Mestrovic ZvonimirIMSLO23931.50.01.02.0

Bojkovic NatasaIMSRB23791.50.01.02.0

Djoric DusanFMSRB23001.50.01.02.0
23Miron Lucian-CostinIMROU25011.00.03.02.0

Bellia FabrizioIMITA24211.00.03.02.0
25Mazi LeonIMSLO23681.00.02.52.0
26Mitkov MarjanIMMKD24011.00.02.02.0

Andonovski LjubisaFMMKD23261.00.02.02.0

Sorgic DraganFMSRB22821.00.02.02.0

Vojinovic JovanaWGMMNE22781.00.02.02.0
30Potpara Nikola
MNE21521.00.02.01.0

Gocheva RumianaWIMBUL21311.00.02.01.0

Shabanaj EglantinaWCMALB20851.00.02.01.0

Sente Damir
SRB20491.00.02.01.0
34Gochev Mladen
BUL22771.00.01.51.0

Kosoric Luka
MNE21031.00.01.51.0

Drobne Marjan
SLO20931.00.01.51.0

Gaco Sefik
BIH20601.00.01.51.0
38Scekic Veljko
MNE21501.00.01.01.0

Karisik Nenad
MNE20151.00.01.01.0
40Kragelj IgorFMSLO22070.50.03.01.0

Draskovic Luka
MNE21290.50.03.01.0

Marovic Mato
MNE20630.50.03.01.0

Colpa Husein
BIH20080.50.03.01.0

Gjergji Rozana
ALB19570.50.03.01.0

Bubanja Masan
MNE19400.50.03.01.0

Cvijetic Vladimir
SRB18830.50.03.01.0
47Pasko Llambi
ALB21810.50.02.50.5
48Sirletti Sonia
ITA19070.50.01.50.5
49Popadic DraganFMMNE22450.00.03.00.0

Blagojevic Tijana
MNE17730.00.03.00.0
51Trpkovic Miroljub
SRB20090.00.02.50.0

Stamatovic Vladimir
MNE18450.00.02.50.0

Mandic Stefan
MNE17000.00.02.50.0

Popadic Petar
MNE16820.00.02.50.0
55Blazic Ivica
SRB19970.00.02.00.0

Filipovic Tomislav S
SRB19060.00.02.00.0

Pekovic Dejan
MNE17410.00.02.00.0

Mandic Branko
MNE00.00.02.00.0
58 pjucatori


UPDATE 12.59
16. Schackstudion GM 2011- clasament dupa 5 runde
Schackstudion GM Lund SWE Thu 14th Apr 2011 - Fri 22nd Apr 2011. Category: 9. Ave: (2461)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts TPR
1 Grandelius, Nils GM SWE 2547 # =
1


= 1 1 4 2693
2 Brandenburg, Daan IM NED 2527 = #
= =


1 1 3.5 2622
3 Brynell, Stellan GM SWE 2486

# 0 1
1 =
1 3.5 2586
4 Tikkanen, Hans GM SWE 2541 0 = 1 #
= 1


3 2556
5 Semcesen, Daniel IM SWE 2449
= 0
# 1 = 1

3 2521
6 Smith, Axel IM SWE 2452


= 0 # =
1 = 2.5 2445
7 Schmidt-Schaeffer, Sebastian, Dr
GER 2410

0 0 = = # 1

2 2388
8 Wendt, Jan-Dietrich FM GER 2371 =
=
0
0 # 1
2 2389
9 Fries-Nielsen, Jens Ove IM DEN 2411 0 0


0
0 # 1 1 2222
10 Bejtovic, Jasmin IM BIH 2415 0 0 0

=

0 # 0.5 2119
Round 1. Thu 14th Apr 2011
Schmidt-Schaeffer, Sebastian, Dr 0-1 Tikkanen, Hans 59 A02 Bird's opening
Brynell, Stellan 1-0 Bejtovic, Jasmin 48 A74 Benoni
Brandenburg, Daan 1/2-1/2 Grandelius, Nils 34 C45 Scotch
Semcesen, Daniel 1-0 Wendt, Jan-Dietrich 54 E71 King's Indian
Smith, Axel 1-0 Fries-Nielsen, Jens Ove 33 B06 Robatsch (modern) defence
Round 2. Fri 15th Apr 2011
Wendt, Jan-Dietrich 1/2-1/2 Grandelius, Nils 75 E90 King's Indian
Fries-Nielsen, Jens Ove 0-1 Brandenburg, Daan 50 A45 Queen's pawn game
Bejtovic, Jasmin 1/2-1/2 Smith, Axel 65 A07 Reti
Tikkanen, Hans 1-0 Brynell, Stellan 18 D20 QGA
Semcesen, Daniel 1/2-1/2 Schmidt-Schaeffer, Sebastian, Dr 59 A04 Reti v Dutch
Round 3. Sat 16th Apr 2011
Grandelius, Nils 1-0 Fries-Nielsen, Jens Ove 48 B02 Alekhine's defence
Brandenburg, Daan 1-0 Bejtovic, Jasmin 32 B30 Sicilian defence
Smith, Axel 1/2-1/2 Tikkanen, Hans 50 A21 English opening
Brynell, Stellan 1-0 Semcesen, Daniel 49 D30 QGD
Schmidt-Schaeffer, Sebastian, Dr 1-0 Wendt, Jan-Dietrich 41 A03 Bird's opening
Round 4. Sun 17th Apr 2011
Wendt, Jan-Dietrich 1-0 Fries-Nielsen, Jens Ove 29 A04 Reti opening
Tikkanen, Hans 1/2-1/2 Brandenburg, Daan 43 E94 King's Indian
Bejtovic, Jasmin 0-1 Grandelius, Nils 40 B90 Sicilian
Schmidt-Schaeffer, Sebastian, Dr 0-1 Brynell, Stellan 29 A02 Bird's opening
Semcesen, Daniel 1-0 Smith, Axel 52 E71 King's Indian
Round 5. Mon 18th Apr 2011
Fries-Nielsen, Jens Ove 1-0 Bejtovic, Jasmin 29 A45 Queen's pawn game
Grandelius, Nils 1-0 Tikkanen, Hans 56 A09 Reti
Brandenburg, Daan 1/2-1/2 Semcesen, Daniel 59 C41 Philidor
Smith, Axel 1/2-1/2 Schmidt-Schaeffer, Sebastian, Dr 44 C41 Philidor
Brynell, Stellan 1/2-1/2 Wendt, Jan-Dietrich 29 B40 Sicilian defence


UPDATE 12.50
15. 17th Schloss Open - clasament final- Svetuskin a castigat cu 1 punct avans
http://farm5.static.flickr.com/4068/4494184263_78c8060517.jpg
 GM Svetuskin Dmitri (Moldova, ELO 2543)

Schloss Open A Werther GER Thu 14th Apr 2011 - Sun 17th Apr 2011
Leading Final Round 7 Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2
1Svetushkin, DmitriGMMDA25436.526.532.5
2Epishin, VladimirGMRUS25675.521.530.5
3Meijers, ViestursGMLAT2493521.529
4Michalczak, ThomasFMGER233252128.5
5Zelbel, PatrickFMGER24104.521.531
6Hoffmann, AlexandeGER24044.52130
7Gutman, LevGMGER24304.520.530.5
8Gazic, JosipFMGER228041828
9Lehmann, HolgerGER216341827.5
10Hilverda, AlexanderGER2217417.528.5
11Himpenmacher, AndyGER2195417.522.5
12Hess, ChristianFMGER223941625.5
13Goecke, Karl UlrichGER2202415.523.5
14Reyer, UlliGER215241323
15Chapman, AlanENG201841018
16Danielmeier, RalfGER21783.516.527.5
17Meissner, FelixGER22393.51524.5
18Niekrens, StefanGER20173.513.524
19Atkinson, PaulWLS21933.512.522.5
20Kahleys, KevinGER21433.51223
21Naundorf, MaikGER21313.51222.5
22Schaffarczyk, AndrGER2118314.526
23Barlag, ChristophGER2141312.524.5
24Weiler, DieterGER215431221
25Richter, GeraldBEL213131024.5
26Gazda, IstvanHUN215431021.5
27Fenner, MartinGER19812.513.526
28Callenberg, RalfGER21152.51224
29Oppitz, PeterCMGER21302.51124.5
30Henkemeier, MarkusGER18532.51124
31Haskenhoff, JanGER20502.5922.5
32Burov, IlyaGER21212.58.521.5
33Goldschmidt, ChrisGER22252.55.517.5
34Loewe, LennardGER20152617
35Schroeder, Jan-ChriGER21441619.5
36Kraetzer, RuedigerGER20351117
36 players

UPDATE 12.48

14. 1st Chinese Women Masters- clasament dupa 3 runde


1st CHN-w Masters Jiangsu Wuxi CHN Fri 15th Apr 2011 - Mon 25th Apr 2011. Category: 8. Ave: (2437)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts TPR
1 Hou, Yifan GM CHN 2602 #


=
1

1 2.5 2667
2 Ju, Wenjun WGM CHN 2519
#
=


1 1
2.5 2706
3 Wang, Yu A. IM CHN 2398

# =
1
=

2 2516
4 Tan, Zhongyi WGM CHN 2428
= = # =




1.5 2437
5 Huang, Qian WGM CHN 2394 =

= #


=
1.5 2508
6 Gu, Xiaobing WGM CHN 2369

0

#
=
1 1.5 2373
7 Shen, Yang WGM CHN 2443 0




#
1 = 1.5 2480
8 Ding, Yixin WGM CHN 2376
0 =

=
#

1 2304
9 Zhao, Xue GM CHN 2495
0

=
0
#
0.5 2179
10 Zhang, Xiaowen WGM CHN 2344 0



0 =

# 0.5 2198

Round 1. Sat 16th Apr 2011
Wang, Yu A. 1-0 Gu, Xiaobing 45 B92 Sicilian
Ju, Wenjun 1-0 Ding, Yixin 44 E10 Queen's pawn game
Huang, Qian 1/2-1/2 Tan, Zhongyi 46 D92 Gruenfeld
Shen, Yang 1-0 Zhao, Xue 46 E11 Bogo-Indian defence
Hou, Yifan 1-0 Zhang, Xiaowen 37 C11 French
Round 2. Sun 17th Apr 2011
Hou, Yifan 1-0 Shen, Yang 57 C26 Vienna
Tan, Zhongyi 1/2-1/2 Ju, Wenjun 41 E98 King's Indian
Ding, Yixin 1/2-1/2 Wang, Yu A. 19 C85 Ruy Lopez
Zhang, Xiaowen 0-1 Gu, Xiaobing 40 B90 Sicilian
Zhao, Xue 1/2-1/2 Huang, Qian 59 E60 King's Indian defence
Round 3. Mon 18th Apr 2011
Gu, Xiaobing 1/2-1/2 Ding, Yixin 92 B90 Sicilian
Wang, Yu A. 1/2-1/2 Tan, Zhongyi 36 C42 Petrov
Shen, Yang 1/2-1/2 Zhang, Xiaowen 55 E97 King's Indian
Huang, Qian 1/2-1/2 Hou, Yifan 32 E37 Nimzo-Indian
Ju, Wenjun 1-0 Zhao, Xue 39 E47 Nimzo-Indian

 UPDATE 10.37
13. 34th San Sebastian Open 2011- Korchnoi mereu tanar, start cu 2/2


34th Open Donostia ESP Sat 16th Apr 2011 - Sat 23rd Apr 2011
Leading Round 2 (of 9) Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2
1Spraggett KevinGMCAN25762.000

Korchnoi ViktorGMSUI25572.000

Narciso Dublan MarcGMESP25512.000

Dgebuadze AlexandreGMBEL25442.000

Sebenik MatejIMSLO25302.000

Moreno Ruiz JavierIMESP25272.000

Alvarez Pedraza AramisGMCUB25152.000

Andres Gonzalez AlbertoIMESP25032.000

Pap MisaIMSRB24962.000

Franco Alonso AlejandroIMESP24892.000

Starostits IlmarsGMLAT24862.000

Tratar MarkoGMSLO24822.000

Kalegin EvgenijIMRUS24732.000

Hansen Torbjorn RingdalIMNOR24592.000

Gonzalez Perez ArianFMCUB24582.000

Venkatesh M RIMIND24552.000

Colovic AleksandarIMMKD24522.000

Mateo RamonGMDOM24462.000

Huerga Leache MikelIMESP24402.000

Barria Zuniga DanielIMCHI24382.000

Pogorelov RuslanGMUKR24302.000

Collins Sam EIMIRL24262.000

Thomassen JoachimIMNOR23962.000

Etchegaray PatriceIMFRA23942.000

Argandona Riveiro InigoIMESP23892.000

Debray ChristopherFMFRA23812.000

Alonso Arburu Juan IgnacioFMESP23672.000

Praveen Kumar CIMIND23522.000

Trepat Herranz JoanFMESP23432.000

Abello Sebastien
FRA23372.000

Cruz-Lopez Claret CarlosFMESP23262.000

Martin Alvarez InigoFMESP23162.000

Piasetski LeonIMCAN22992.000
34San Segundo Carrillo PabloGMESP25131.500

Elsness FrodeIMNOR24841.500

Llaneza Vega MarcosIMESP24731.500

Alvarez Fernandez EnriqueFMESP23741.500

Nyysti SampsaIMFIN23651.500

Rabineau Clement
FRA22911.500

Prieto Aranguren Alain
ESP22191.500

Olaizola Ortega Luis
ESP22061.500

Suarez Garcia Carlos
ESP21771.500

Diez Fraile David
ESP21651.500

Bas Mas Jose Joaquin
ESP21501.500

Aranaz Portugues Jose Carlos
ESP21301.500

Perez Calahorra Ricardo
ESP21171.500

Thomassen Thomas
NOR20491.500

Lisarri Tomas Antonio
ESP20321.500

Houweling Bert
NED20271.500

Garrido Fernandez David
ESP19551.500

Rodsmoen Maud
NOR01.500

Olsen Jens Petter
NOR01.500
53Lillo Castay VictorFMESP22811.000
173 players


UPDATE 10.35
12. Campionatul Bulgariei Masculin editia 75 - clasament dupa  9 runde

75th ch-BUL 2011 Bankya BUL Mon 11th Apr 2011 - Thu 21st Apr 2011. Category: 11. Ave: (2505)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Pts TPR
1 Delchev, Aleksander GM BUL 2625 #
= 1
= = =

1 1 1 = 6.5 2653
2 Radulski, Julian GM BUL 2586
# 0 = = =
1 1 1 1

1 6.5 2675
3 Ninov, Nikolai IM BUL 2543 = 1 #
=

= 1 = = =
1 6 2625
4 Nikolov, Momchil GM BUL 2571 0 =
# =

=
= 1 1 1 1 6 2619
5 Spasov, Vasil GM BUL 2590
= = = # = 1 = = =


1 5.5 2587
6 Chatalbashev, Boris GM BUL 2602 = =

= # 0
= 1 = 1 1
5.5 2572
7 Berbatov, Kiprian IM BUL 2454 =


0 1 # =
1 = = = 1 5.5 2576
8 Rusev, Krasimir GM BUL 2536 = 0 = = =
= # = =

=
4 2474
9 Arnaudov, G. Petar IM BUL 2453
0 0
= =
= # = = 1
= 4 2465
10 Enchev, Ivajlo FM BUL 2431
0 = = = 0 0 = = #

1
3.5 2446
11 Popchev, Milko GM BUL 2465 0 0 = 0
= =
=
# = 1
3.5 2438
12 Nikolov, Sasho IM BUL 2429 0
= 0
0 =
0
= # = 1 3 2375
13 Pantev, Veselin FM BUL 2396 0

0
0 = =
0 0 = # 1 2.5 2334
14 Lalev, Dimitar IM BUL 2389 = 0 0 0 0
0
=

0 0 # 1 2165
Round 1. Mon 11th Apr 2011
Popchev, Milko 1/2-1/2 Chatalbashev, Boris 41 A45 Queen's pawn game
Nikolov, Sasho 1-0 Lalev, Dimitar 32 B30 Sicilian
Delchev, Aleksander 1/2-1/2 Rusev, Krasimir 49 A13 English
Pantev, Veselin 0-1 Enchev, Ivajlo 51 A46 Queen's pawn game
Berbatov, Kiprian 0-1 Spasov, Vasil 31 B33 Sicilian
Nikolov, Momchil 1/2-1/2 Radulski, Julian 31 D35 QGD
Ninov, Nikolai 1-0 Arnaudov, G. Petar 25 C86 Ruy Lopez
Round 2. Tue 12th Apr 2011
Chatalbashev, Boris 1/2-1/2 Arnaudov, G. Petar 60 E10 Queen's pawn game
Radulski, Julian 0-1 Ninov, Nikolai 34 B74 Sicilian
Spasov, Vasil 1/2-1/2 Nikolov, Momchil 33 B42 Sicilian
Enchev, Ivajlo 0-1 Berbatov, Kiprian 23 E81 King's Indian
Rusev, Krasimir 1/2-1/2 Pantev, Veselin 41 E32 Nimzo-Indian
Lalev, Dimitar 1/2-1/2 Delchev, Aleksander 37 D85 Gruenfeld
Popchev, Milko 1/2-1/2 Nikolov, Sasho 32 A07 Reti
Round 3. Wed 13th Apr 2011
Nikolov, Sasho 0-1 Chatalbashev, Boris 80 A70 Benoni
Delchev, Aleksander 1-0 Popchev, Milko 49 A10 English
Pantev, Veselin 1-0 Lalev, Dimitar 40 A46 Queen's pawn game
Berbatov, Kiprian 1/2-1/2 Rusev, Krasimir 43 C48 Four knights
Nikolov, Momchil 1/2-1/2 Enchev, Ivajlo 42 D30 QGD
Ninov, Nikolai 1/2-1/2 Spasov, Vasil 31 B33 Sicilian
Arnaudov, G. Petar 0-1 Radulski, Julian 15 A14 English
Round 4. Thu 14th Apr 2011
Chatalbashev, Boris 1/2-1/2 Radulski, Julian 31 D31 QGD
Spasov, Vasil 1/2-1/2 Arnaudov, G. Petar 31 B19 Caro-Kann
Enchev, Ivajlo 1/2-1/2 Ninov, Nikolai 31 D40 QGD
Rusev, Krasimir 1/2-1/2 Nikolov, Momchil 36 A70 Benoni
Lalev, Dimitar 0-1 Berbatov, Kiprian 28 A05 Reti
Popchev, Milko 1-0 Pantev, Veselin 32 A45 Trompovsky attack (Ruth, Opovcensky opening)
Nikolov, Sasho 0-1 Delchev, Aleksander 26 C90 Ruy Lopez
Round 5. Thu 14th Apr 2011
Delchev, Aleksander 1/2-1/2 Chatalbashev, Boris 30 B08 Pirc
Pantev, Veselin 1/2-1/2 Nikolov, Sasho 34 A43 Old Benoni defence
Berbatov, Kiprian 1/2-1/2 Popchev, Milko 26 C41 Philidor
Nikolov, Momchil 1-0 Lalev, Dimitar 24 E32 Nimzo-Indian
Ninov, Nikolai 1/2-1/2 Rusev, Krasimir 23 C10 French
Arnaudov, G. Petar 1/2-1/2 Enchev, Ivajlo 52 A11 English
Radulski, Julian 1/2-1/2 Spasov, Vasil 32 B33 Sicilian
Round 6. Fri 15th Apr 2011
Chatalbashev, Boris 1/2-1/2 Spasov, Vasil 31 A48 King's Indian
Enchev, Ivajlo 0-1 Radulski, Julian 32 D35 QGD
Rusev, Krasimir 1/2-1/2 Arnaudov, G. Petar 33 A37 English
Lalev, Dimitar 0-1 Ninov, Nikolai 32 D44 QGD semi-Slav
Popchev, Milko 0-1 Nikolov, Momchil 72 A45 Queen's pawn game
Nikolov, Sasho 1/2-1/2 Berbatov, Kiprian 111 E98 King's Indian
Delchev, Aleksander 1-0 Pantev, Veselin 40 A15 English, 1...Nf6 (Anglo-Indian defense)
Round 7. Sat 16th Apr 2011
Pantev, Veselin 0-1 Chatalbashev, Boris 33 A41 Queen's Pawn
Berbatov, Kiprian 1/2-1/2 Delchev, Aleksander 56 C48 Four knights
Nikolov, Momchil 1-0 Nikolov, Sasho 28 E35 Nimzo-Indian
Ninov, Nikolai 1/2-1/2 Popchev, Milko 32 C42 Petrov
Arnaudov, G. Petar 1/2-1/2 Lalev, Dimitar 61 A04 Reti opening
Radulski, Julian 1-0 Rusev, Krasimir 45 C92 Ruy Lopez
Spasov, Vasil 1/2-1/2 Enchev, Ivajlo 34 B19 Caro-Kann
Round 8. Sun 17th Apr 2011
Chatalbashev, Boris 1-0 Enchev, Ivajlo 27 D11 QGD Slav
Rusev, Krasimir 1/2-1/2 Spasov, Vasil 31 E71 King's Indian
Lalev, Dimitar 0-1 Radulski, Julian 29 D37 QGD
Popchev, Milko 1/2-1/2 Arnaudov, G. Petar 39 A00 Benko's opening
Nikolov, Sasho 1/2-1/2 Ninov, Nikolai 31 E34 Nimzo-Indian
Delchev, Aleksander 1-0 Nikolov, Momchil 39 A34 English
Pantev, Veselin 1/2-1/2 Berbatov, Kiprian 52 A46 Queen's pawn game
Round 9. Sun 17th Apr 2011
Berbatov, Kiprian 1-0 Chatalbashev, Boris 40 B07 Pirc
Nikolov, Momchil 1-0 Pantev, Veselin 63 E32 Nimzo-Indian
Ninov, Nikolai 1/2-1/2 Delchev, Aleksander 30 C43 Petrov
Arnaudov, G. Petar 1-0 Nikolov, Sasho 86 A42 Modern defence
Radulski, Julian 1-0 Popchev, Milko 52 B54 Sicilian
Spasov, Vasil 1-0 Lalev, Dimitar 56 B63 Sicilian
Enchev, Ivajlo 1/2-1/2 Rusev, Krasimir 34 E06 Catalan

11. Campionatul Bulgariei Feminin editia 60 - clasament dupa 7 runde

60th ch-BUL w Final Bankya BUL Mon 11th Apr 2011 - Thu 21st Apr 2011. Category: None. Ave: (2135)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pts TPR
1 Raeva, Elitsa WIM BUL 2308 # 0
1

1 1 1
1 1 6 2391
2 Djingarova, Emilia WGM BUL 2349 1 # 1
1 =

= = 1
5.5 2387
3 Nikolova, Adriana WIM BUL 2311
0 # 1 = 1 1

1 1
5.5 2396
4 Voiska, Margarita WGM BUL 2313 0
0 # = 1
1 1 1

4.5 2253
5 Videnova, Iva WIM BUL 2304
0 = = #

0 1
1 1 4 2154
6 Zlatanova, Emilia WIM BUL 2024
= 0 0
#
1
1 0 1 3.5 2098
7 Yordanova, Svetla WIM BUL 2155 0
0


# = 0 1 1 1 3.5 2068
8 Ivanova, Simoneta
BUL 1871 0

0 1 0 = # 1

0 2.5 2052
9 Chilingirova, Pavlina WIM BUL 2141 0 =
0 0
1 0 #

1 2.5 2059
10 Sirkova, Darena WFM BUL 2101
= 0 0
0 0

# = 1 2 1970
11 Krumova, Ani
BUL 1913 0 0 0
0 1 0

= #
1.5 1992
12 Todorova, Kalina
BUL 1830 0


0 0 0 1 0 0
# 1 1820
Round 1. Tue 12th Apr 2011
Todorova, Kalina 0-1 Yordanova, Svetla 31 A41 Old Indian defence
Ivanova, Simoneta 0-1 Voiska, Margarita 61 A41 Old Indian defence
Chilingirova, Pavlina 1/2-1/2 Djingarova, Emilia 32 A36 English
Raeva, Elitsa 1-0 Krumova, Ani 44 E07 Catalan
Videnova, Iva 1/2-1/2 Nikolova, Adriana 35 B52 Sicilian
Zlatanova, Emilia 1-0 Sirkova, Darena 38 B07 Pirc defence
Round 2. Wed 13th Apr 2011
Yordanova, Svetla 1-0 Sirkova, Darena 30 B22 Sicilian
Nikolova, Adriana 1-0 Zlatanova, Emilia 42 A45 Trompovsky attack (Ruth, Opovcensky opening)
Krumova, Ani 0-1 Videnova, Iva 24 B23 Sicilian
Djingarova, Emilia 1-0 Raeva, Elitsa 80 A15 English opening
Voiska, Margarita 1-0 Chilingirova, Pavlina 44 D11 QGD Slav
Todorova, Kalina 1-0 Ivanova, Simoneta 29 B20 Sicilian
Round 3. Thu 14th Apr 2011
Ivanova, Simoneta 1/2-1/2 Yordanova, Svetla 53 D11 QGD Slav
Chilingirova, Pavlina 1-0 Todorova, Kalina 31 A20 English opening
Raeva, Elitsa 1-0 Voiska, Margarita 35 A41 Old Indian defence
Videnova, Iva 0-1 Djingarova, Emilia 58 C53 Giuoco Piano
Zlatanova, Emilia 0-1 Krumova, Ani 31 B12 Caro-Kann defence
Sirkova, Darena 0-1 Nikolova, Adriana 58 B28 Sicilian
Round 4. Thu 14th Apr 2011
Yordanova, Svetla 0-1 Nikolova, Adriana 31 E06 Catalan
Krumova, Ani 1/2-1/2 Sirkova, Darena 36 B12 Caro-Kann
Djingarova, Emilia 1/2-1/2 Zlatanova, Emilia 30 A15 English opening
Voiska, Margarita 1/2-1/2 Videnova, Iva 41 A04 Reti opening
Todorova, Kalina 0-1 Raeva, Elitsa 36 B20 Sicilian
Ivanova, Simoneta 1-0 Chilingirova, Pavlina 68 D11 QGD Slav
Round 5. Fri 15th Apr 2011
Chilingirova, Pavlina 1-0 Yordanova, Svetla 40 D13 QGD Slav
Raeva, Elitsa 1-0 Ivanova, Simoneta 23 D20 Queen's gambit accepted
Videnova, Iva 1-0 Todorova, Kalina 29 B42 Sicilian
Zlatanova, Emilia 0-1 Voiska, Margarita 52 B25 Sicilian
Sirkova, Darena 1/2-1/2 Djingarova, Emilia 35 B13 Caro-Kann
Nikolova, Adriana 1-0 Krumova, Ani 28 D00 Levitsky attack (Queen's bishop attack)
Round 6. Sat 16th Apr 2011
Yordanova, Svetla 1-0 Krumova, Ani 46 B04 Alekhine's defence
Djingarova, Emilia 1-0 Nikolova, Adriana 33 A09 Reti opening
Voiska, Margarita 1-0 Sirkova, Darena 23 E17 Queen's Indian
Todorova, Kalina 0-1 Zlatanova, Emilia 56 C25 Vienna game
Ivanova, Simoneta 1-0 Videnova, Iva 42 E52 Nimzo-Indian
Chilingirova, Pavlina 0-1 Raeva, Elitsa 54 A21 English, Troeger defence
Round 7. Sun 17th Apr 2011
Raeva, Elitsa 1-0 Yordanova, Svetla 35 A00 Polish (Sokolsky) opening
Videnova, Iva 1-0 Chilingirova, Pavlina 41 B32 Sicilian defence
Zlatanova, Emilia 1-0 Ivanova, Simoneta 33 B58 Sicilian
Sirkova, Darena 1-0 Todorova, Kalina 28 B43 Sicilian
Nikolova, Adriana 1-0 Voiska, Margarita 39 B22 Sicilian
Krumova, Ani 0-1 Djingarova, Emilia 33 C25 Vienna


UPDATE 10.31
10. Zagreb Open 2011- clasament final

Zagreb Open A Zagreb CRO Mon 11th Apr 2011 - Mon 18th Apr 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Gajewski GrzegorzGMPOL25677.035.044.534.0
2Greenfeld AlonGMISR25716.036.547.533.0
3Gleizerov EvgenyGMRUS25796.035.545.032.0
4Banusz TamasGMHUN25636.035.045.030.5
5Stević HrvojeGMCRO26116.033.543.527.0
6Zelčić RobertGMCRO25506.032.542.029.0
7Janković AlojzijeGMCRO25636.032.542.025.0
8Martinović SašaIMCRO25045.539.050.030.5
9Kožul ZdenkoGMCRO25685.537.548.031.0
10Papp GaborGMHUN25395.537.047.530.0
11Bosiočić MarinGMCRO25615.537.046.533.5
12Petkov VladimirGMBUL24935.536.045.029.0
13Postny EvgenyGMISR25855.535.545.530.0
14Brkić AnteGMCRO25925.533.543.528.0
15Petrov MarijanGMBUL25345.034.542.526.0
16Ulibin MikhailGMRUS25215.033.542.024.5
17Palac MladenGMCRO25865.033.043.526.5
18Burmakin VladimirGMRUS25945.031.040.025.0
19Kovačević BlažimirIMCRO24665.028.536.521.5
20Smith Bryan GIMUSA24664.536.546.525.0
21Jovanić OgnjenGMCRO24804.535.545.528.5
22Zelić ZdravkoIMCRO23914.534.044.025.0
23Šarić AnteGMCRO24914.534.042.525.0
24Bukal Vladimir Jr.IMCRO24024.533.542.020.0
25Žufić MiroslavIMCRO23954.529.037.520.5
26Armanda IvicaIMCRO23894.529.037.019.5
27Brumen DinkoIMCRO23514.525.532.516.0
28Dražić SinišaGMSRB24674.033.542.521.0
29Ferčec NenadGMCRO24524.031.540.018.5
30Pacher MilanIMSVK24154.030.538.519.5
31Dorić DarkoIMCRO24644.030.538.018.5
32Iveković ZvonimirNMCRO23084.029.035.517.0
33Lončar RobertIMCRO23944.028.538.016.5
34Dutina DarioFMCRO22824.028.535.020.0
35Rogulj BrankoIMCRO23914.026.034.518.0
36Efroimski MarselWFMISR22224.025.534.016.5
37Jovanović ZoranGMCRO25443.535.043.523.5
38Šale SrđanIMCRO23803.532.542.519.5
39Mrđa MilanIMCRO24043.528.036.517.5
40Jušić ZdenkoIMCRO23733.030.037.516.0
41Banas JanIMSVK23063.028.535.513.5
42Frančišković BorkaWIMCRO23023.027.033.512.5
43Zelić MladenFMCRO22743.026.533.515.0
44Kantorik MarianIMSVK23202.525.531.012.5
45Krištović MarijanFMCRO23201.524.530.54.5
46Bogut ŽeljkoIMBIH24401.027.035.58.5
46 players

9. Campionatul Islandei 2011- clasament dupa 4 runde


ch-ISL 2011 Egilsstadir ISL Fri 15th Apr 2011 - Sat 23rd Apr 2011. Category: 6. Ave: (2385)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts TPR
1 Steingrimsson, Hedinn GM ISL 2554 #




1 1 1 1 4 2288
2 Thorfinnsson, Bragi IM ISL 2417
#
= 1 1 1


3.5 2681
3 Danielsen, Henrik GM ISL 2533

# 1
= 1

1 3.5 2642
4 Thorhallsson, Throstur GM ISL 2387
= 0 # =


1
2 2431
5 Kristjansson, Stefan IM ISL 2483
0
= # =
1

2 2366
6 Lagerman, Robert FM ISL 2320
0 =
= #
=

1.5 2356
7 Halldorsson, Jon Arni
ISL 2195 0 0 0


#
1
1 2256
8 Johannesson, Ingvar Thor FM ISL 2338 0


0 =
#
= 1 2228
9 Gislason, Gudmundur
ISL 2291 0

0

0
# 1 1 2173
10 Kjartansson, Gudmundur IM ISL 2327 0
0



= 0 # 0.5 2107
Round 1. Fri 15th Apr 2011
Kristjansson, Stefan 1/2-1/2 Thorhallsson, Throstur 25 A45 Trompovsky attack (Ruth, Opovcensky opening)
Lagerman, Robert 1/2-1/2 Johannesson, Ingvar Thor 22 C06 French
Gislason, Gudmundur 0-1 Steingrimsson, Hedinn 82 D30 Queen's gambit declined
Danielsen, Henrik 1-0 Kjartansson, Gudmundur 62 D37 QGD
Thorfinnsson, Bragi 1-0 Halldorsson, Jon Arni 23 D15 QGD Slav
Round 2. Sat 16th Apr 2011
Johannesson, Ingvar Thor 0-1 Steingrimsson, Hedinn 30 E15 Queen's Indian
Thorhallsson, Throstur 1/2-1/2 Thorfinnsson, Bragi 43 B12 Caro-Kann
Kjartansson, Gudmundur 0-1 Gislason, Gudmundur 54 B06 Robatsch (modern) defence
Halldorsson, Jon Arni 0-1 Danielsen, Henrik 47 D77 Neo-Gruenfeld, 6.O-O
Lagerman, Robert 1/2-1/2 Kristjansson, Stefan 46 B20 Sicilian defence
Round 3. Sun 17th Apr 2011
Gislason, Gudmundur 0-1 Halldorsson, Jon Arni 60 A07 Reti
Steingrimsson, Hedinn 1-0 Kjartansson, Gudmundur 35 D38 QGD
Danielsen, Henrik 1-0 Thorhallsson, Throstur 58 A07 Reti
Thorfinnsson, Bragi 1-0 Lagerman, Robert 34 A57 Benko gambit half accepted
Kristjansson, Stefan 1-0 Johannesson, Ingvar Thor 41 C02 French
Round 4. Mon 18th Apr 2011
Thorhallsson, Throstur 1-0 Gislason, Gudmundur 57 B40 Sicilian defence
Halldorsson, Jon Arni 0-1 Steingrimsson, Hedinn 40 A49 King's Indian
Kristjansson, Stefan 0-1 Thorfinnsson, Bragi 44 C42 Petrov
Johannesson, Ingvar Thor 1/2-1/2 Kjartansson, Gudmundur 37 A14 English
Lagerman, Robert 1/2-1/2 Danielsen, Henrik 27 B38 Sicilian

8. 4th Metropolitan FIDE Inv 2011- clasament final

4th Metropolitan Inv Los Angeles USA Wed 6th Apr 2011 - Sun 10th Apr 2011. Category: 2. Ave: (2300)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts TPR
1 Banawa, Joel Cholo B. FM USA 2340 # 1 = = = 1 1 1 1 1 7.5 2568
2 Atoufi, Pedram FM IRI 2239 0 # = 1 = = 1 1 1 1 6.5 2472
3 Liou, Yian
USA 2276 = = # = 1 = 0 1 = 1 5.5 2382
4 Amanov, Zhanibek IM KAZ 2391 = 0 = # = 1 = 0 1 1 5 2333
5 Matikozian, Andranik IM ARM 2476 = = 0 = # 0 1 = 1 1 5 2323
6 Taylor, Timothy IM USA 2318 0 = = 0 1 # 1 1 = 0 4.5 2298
7 Yankovsky, Roman
RUS 2381 0 0 1 = 0 0 # = 1 1 4 2248
8 Casella, Michael FM USA 2249 0 0 0 1 = 0 = # 1 1 4 2262
9 Kudryavtsev, Vadim
RUS 2115 0 0 = 0 0 = 0 0 # 1 2 2100
10 Steinfl, Alessandro
ITA 2212 0 0 0 0 0 1 0 0 0 # 1 1958


UPDATE 10.27

7. 13th Dubai Open - clasament final



13th Dubai Open Dubai UAE Sat 9th Apr 2011 - Tue 19th Apr 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Gupta AbhijeetGMIND25807.51989824872517
2Negi ParimarjanGMIND26187.02044625562577
3Balogh CsabaGMHUN26017.02040025502572
4Kazhgaleyev MurtasGMKAZ26187.02000025002531
5Hammer Jon LudvigGMNOR26067.01960824512487
6Miroshnichenko EvgenijGMUKR26706.52036525462560
7Mchedlishvili MikheilGMGEO26296.52025525322553
8Amin BassemGMEGY25966.52004325052522
9Fedorov AlexeiGMBLR25966.51997624972516
10Berg EmanuelGMSWE26126.51985024812499
11Akopian VladimirGMARM26756.51983924802510
12Schneider VeronikaWIMHUN22476.51973724672537
13Huschenbeth NiclasIMGER24656.51962324532478
14Kotanjian TigranGMARM25276.51961824522496
15Guseinov GadirGMAZE25846.51959224492478
16Arutinian DavidGMGEO25756.51907123842397
17Sasikiran KrishnanGMIND26826.02038425482563
18Kuzubov YuriyGMUKR26276.01986924842511
19Pantsulaia LevanGMGEO25956.01981824772492
20Ganguly Surya ShekharGMIND26436.01973424672498
21Aleksandrov AleksejGMBLR26386.01971224642502
22Lalith Babu M RIMIND24916.01964924562482
23Iskusnyh SergeiGMRUS24816.01944124302472
24Halkias SteliosGMGRE25796.01940824262443
25Ashwin JayaramIMIND24396.01925324072442
26Carlsson PontusGMSWE24966.01911523892419
27Al-Sayed MohammedGMQAT24856.01903723802411
28Harutjunyan GevorgGMARM24686.01834522932311
29Malakhatko VadimGMBEL25466.01825922822304
30Shiven Khosla
IND23916.01757721972240
31Volkov SergeyGMRUS26215.52024625312548
32Petrosian Davit GGMARM24805.52010625132545
33Narayanan SrinathIMIND23105.51977924722531
34Adhiban BGMIND25435.51973324672505
35Guliev SarhanGMAZE24975.51967324592512
36Gagunashvili MerabGMGEO25995.51958924492457
37Zarkua Davit
GEO23975.51957124462494
38Andriasian ZavenGMARM26455.51954124432454
39Khukhashvili SopikoIMGEO24215.51937524222454
40Kayumov Dmitry DGMUZB24635.51934524182457
41Mamedov NidjatGMAZE25805.51928224102425
42Zozulia AnnaIMBEL23695.51927124092445
43Minasian ArtashesGMARM25585.51917423972424
44Ramnath Bhuvanesh RIMIND24255.51914423932446
45Gutov AndreyGMRUS24455.51905723822405
46Simantsev MikhailGMUKR25565.51904923812415
47Ter-Sahakyan SamvelGMARM25755.51901023762395
48Swapnil S DhopadeIMIND24115.51880323502379
49Guliev LogmanIMAZE24685.51809322622280
50Shyam Sundar MIMIND24575.02057925722602
51Grigoryan Karen HFMARM24635.01989124862521
52Mansour SameerFMJOR23015.01985024812527
53Atabayev YusupFMTKM23195.01969524622509
54Koohestani ShFMIRI23455.01963824552516
55Anwesh UpadhyayaIMIND24325.01941324272467
56Roy Chowdhury SaptarshiIMIND24595.01920224002429
57Anastasian AshotGMARM25565.01904623812416
58Kowsarinia AmirFMIRI21685.01892923662431
59Abdulov Orkhan Javanshir Oglu
AZE23275.01891823652398
60Atabayev MaksatFMTKM23555.01890523632404
167 players


UPDATE 10.20

6. First Saturday Aprilie 2011 - Vajda Levente a terminat pe locul 3

http://iulianceausescu.files.wordpress.com/2010/02/vajda-levente.jpg
GM Vajda Levente are evolutii constant bune la turneele First Saturday de la Budapesta


FSGM April Budapest HUN Sat 2nd Apr 2011 - Wed 13th Apr 2011. Category: 7. Ave: (2410)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts TPR
1 Bindrich, Falko GM GER 2523 # = 1 1 0 1 1 = = 1 6.5 2564
2 Kargin, Arseny IM RUS 2400 = # 0 1 = = = = 1 1 5.5 2491
3 Vajda, Levente GM ROU 2508 0 1 # = 1 0 = = 1 1 5.5 2479
4 Gonda, Laszlo GM HUN 2548 0 0 = # 1 = = 1 1 1 5.5 2475
5 Rodriguez Lopez, Rafael IM ESP 2317 1 = 0 0 # 1 0 1 1 0 4.5 2421
6 D'Costa, Lorin A R IM ENG 2441 0 = 1 = 0 # 1 = 0 1 4.5 2407
7 Natsidis, Christoph FM GER 2329 0 = = = 1 0 # 1 = = 4.5 2419
8 Antipov, Mikhail Al. CM RUS 2379 = = = 0 0 = 0 # 1 1 4 2371
9 Szabo, Bence
HUN 2359 = 0 0 0 0 1 = 0 # = 2.5 2250
10 Tesik, Csaba
HUN 2299 0 0 0 0 1 0 = 0 = # 2 2203


Round 1. Sat 2nd Apr 2011
Bindrich, Falko 1-0 Gonda, Laszlo 50 C92 Ruy Lopez
Kargin, Arseny 1/2-1/2 Rodriguez Lopez, Rafael 48 B53 Sicilian, Chekhover variation
D'Costa, Lorin A R 1/2-1/2 Antipov, Mikhail Al. 75 D12 QGD Slav
Tesik, Csaba 1/2-1/2 Szabo, Bence 27 B63 Sicilian
Vajda, Levente 1/2-1/2 Natsidis, Christoph 54 B10 Caro-Kann
Round 2. Sun 3rd Apr 2011
Vajda, Levente 1-0 Tesik, Csaba 46 C45 Scotch
Szabo, Bence 1-0 D'Costa, Lorin A R 27 A17 English
Antipov, Mikhail Al. 1/2-1/2 Kargin, Arseny 28 B76 Sicilian
Rodriguez Lopez, Rafael 1-0 Bindrich, Falko 41 C95 Ruy Lopez
Natsidis, Christoph 1/2-1/2 Gonda, Laszlo 21 A04 Reti opening
Round 3. Mon 4th Apr 2011
Gonda, Laszlo 1-0 Rodriguez Lopez, Rafael 48 A37 English
Bindrich, Falko 1/2-1/2 Antipov, Mikhail Al. 68 B13 Caro-Kann
Kargin, Arseny 1-0 Szabo, Bence 36 B90 Sicilian
D'Costa, Lorin A R 1-0 Vajda, Levente 34 A56 Czech Benoni defence
Tesik, Csaba 1/2-1/2 Natsidis, Christoph 22 B43 Sicilian
Round 4. Tue 5th Apr 2011
Tesik, Csaba 0-1 D'Costa, Lorin A R 52 B32 Sicilian defence
Vajda, Levente 1-0 Kargin, Arseny 28 B22 Sicilian
Szabo, Bence 1/2-1/2 Bindrich, Falko 35 E39 Nimzo-Indian
Antipov, Mikhail Al. 0-1 Gonda, Laszlo 32 C16 French
Natsidis, Christoph 1-0 Rodriguez Lopez, Rafael 31 A46 Queen's pawn game
Round 5. Wed 6th Apr 2011
Rodriguez Lopez, Rafael 1-0 Antipov, Mikhail Al. 28 B90 Sicilian
Gonda, Laszlo 1-0 Szabo, Bence 26 E15 Queen's Indian
Bindrich, Falko 1-0 Vajda, Levente 39 C88 Ruy Lopez
Kargin, Arseny 1-0 Tesik, Csaba 36 C64 Ruy Lopez
D'Costa, Lorin A R 1-0 Natsidis, Christoph 27 E04 Catalan
Round 6. Thu 7th Apr 2011
D'Costa, Lorin A R 1/2-1/2 Kargin, Arseny 44 A20 English opening
Tesik, Csaba 0-1 Bindrich, Falko 37 C95 Ruy Lopez
Vajda, Levente 1/2-1/2 Gonda, Laszlo 15 C01 French
Szabo, Bence 0-1 Rodriguez Lopez, Rafael 56 A04 Reti opening
Natsidis, Christoph 1-0 Antipov, Mikhail Al. 36 D43 QGD semi-Slav
Round 7. Fri 8th Apr 2011
Antipov, Mikhail Al. 1-0 Szabo, Bence 23 B90 Sicilian
Rodriguez Lopez, Rafael 0-1 Vajda, Levente 61 C88 Ruy Lopez
Gonda, Laszlo 1-0 Tesik, Csaba 51 E15 Queen's Indian
Bindrich, Falko 1-0 D'Costa, Lorin A R 49 A17 English
Kargin, Arseny 1/2-1/2 Natsidis, Christoph 69 B42 Sicilian
Round 8. Sat 9th Apr 2011
Kargin, Arseny 1/2-1/2 Bindrich, Falko 28 C94 Ruy Lopez
D'Costa, Lorin A R 1/2-1/2 Gonda, Laszlo 27 A09 Reti opening
Tesik, Csaba 1-0 Rodriguez Lopez, Rafael 46 B94 Sicilian
Vajda, Levente 1/2-1/2 Antipov, Mikhail Al. 52 B22 Sicilian
Natsidis, Christoph 1/2-1/2 Szabo, Bence 54 E17 Queen's Indian
Round 9. Sun 10th Apr 2011
Szabo, Bence 0-1 Vajda, Levente 37 A56 Czech Benoni defence
Antipov, Mikhail Al. 1-0 Tesik, Csaba 56 C92 Ruy Lopez
Rodriguez Lopez, Rafael 1-0 D'Costa, Lorin A R 82 B42 Sicilian
Gonda, Laszlo 0-1 Kargin, Arseny 30 D12 QGD Slav
Bindrich, Falko 1-0 Natsidis, Christoph 52 A30 English

5. 10th Weiz Open City Cup 2011- clasament final


http://www.fqechecs.qc.ca/photos/joueurs/coq/skasparov-coq.jpg
GM Kasparov Sergey BLR 2473

10th Weiz Open Weiz AUT Thu 7th Apr 2011 - Sun 10th Apr 2011
Leading Final Round 5 Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Kasparov SergeyGMBLR24734.015.59.012.00
2Schnider GertFMAUT23494.015.010.011.00
3Sonnberger Thomas
AUT21534.015.09.011.25
4Schreiner Peter
AUT22604.013.08.010.75
5Steiner Guenther
AUT21953.514.59.09.25
6Trkulja ZoranNMAUT22173.513.59.07.75
7Ernst Michael Mag.MKAUT21473.513.58.58.50
8Almer Gerald
AUT20913.016.010.08.25
9Winiwarter Felix Dr.NMAUT21743.016.09.58.00
10Posch Roland
AUT21223.014.08.57.25
11Higatsberger Michael DDr.
AUT21753.013.57.57.25
12Gutmann Alois
AUT20663.012.06.55.50
13Klinkan ElisabethWMKAUT19833.010.56.55.25
14Menezes Christoph
AUT21242.514.08.56.25
15Stifter Ewald
AUT19962.512.57.54.25
16Weinwurm Wolfgang Dr.MKAUT22012.512.57.05.00

Raith Heimo DI.
AUT21032.512.57.05.00

Kropik Martin
AUT20882.512.57.05.00
19Kasparova TatjanaWIMBLR21522.512.57.04.25
20Reiter Armin
AUT18162.511.57.05.00
21Horvath Reka
HUN19652.510.55.53.50
22Hafner Robert
AUT21102.014.59.54.50
23Wallner Walter Dr.MKAUT20332.012.57.53.50
24Veigl Thomas
AUT17912.012.07.04.50
25Goessler Markus
AUT18952.011.57.03.75
26Kassel Walter Dr.
AUT19482.08.04.52.00
27Mostbauer Maximilian
AUT18521.512.07.53.25
28Huber Guenther
AUT20051.511.56.52.50
29Somasundram Jayakumar Ing.
AUT19641.510.57.01.75
30Rusek Walter Mag.
AUT18271.59.55.51.50
31Hoebarth Guenter Ing.
AUT19501.011.07.00.50
32Birklbauer Toni
AUT20691.010.05.50.75
33Veigl Wilhelm
AUT20570.59.04.50.50
33 players


UPDATE 10.10

4. 42nd Mar del Plata Open- clasament dupa 3 runde


42nd Open Mar del Plata ARG Sat 16th Apr 2011 - Sat 23rd Apr 2011
Leading Round 3 (of 9) Standings:
RkNameFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Pierrot, FacundoARG244132.06.06.0
2Pacheco, Ricardo DanielARG230532.06.06.0
3Alonso, SalvadorARG246732.05.56.0
4Tristan, LeonardoARG243632.05.56.0
5Virgillito, CristianARG223332.05.56.0
6Flores, DiegoARG261132.05.06.0
7Fusco, LeonardoARG237132.05.06.0
8Zamorano, Jorge AdrianARG227132.05.06.0
9Rodriguez Vila, AndresURU252732.04.56.0
10Caceres Recalde, Fernando N.ARG201932.04.56.0
11Della Morte, German CarlosARG235131.54.56.0
12Iglesias, JorgeARG230531.54.56.0
13Mussanti, DiegoARG230631.54.06.0
14Saldano Dayer, HoracioESP240631.04.06.0
15Gaitan, Juan ManuelARG216331.03.56.0
16Bustamante, LeonidasARG214731.03.56.0
17Vasta, Eduardo AlfredoARG23532.52.06.55.5
18Slipak, Sergio DavidARG24362.52.06.55.0
19Leskovar, MarioARG23322.52.05.55.5
20Saralegui, MarioURU21522.52.05.55.5
21Kanefsck, GustavoARG23822.52.05.55.0
22Paveto, KevinARG21992.51.55.55.5
23Dolezal, CristianARG23922.51.55.05.5
24Fell, Sebastian PabloARG21352.51.55.05.5
25Di Muro, MatiasARG22362.51.54.55.0
26Mashal, Ruben ArielARG20862.51.54.55.0
27Gallego, GonzaloARG21812.51.54.54.5
28Saralegui, FernandoARG
2.51.54.54.5
29Paez Medina, Guillermo AlejandroCHI21392.51.54.05.0
30Leskovar, MatiasARG22782.51.53.55.0
31Fidel, Roberto OscarARG21632.51.53.54.5
32Daneri, MartinARG21072.51.53.54.5
33Penafiel, HoracioARG21742.51.53.05.0
34Landriel, MarioARG23452.51.04.55.5
35Malbran, GuillermoARG21622.51.04.55.5
36Barrionuevo, PabloARG232122.07.05.0
37Quarracino, CarlosARG222322.07.05.0
38Chiponi, Carlos JavierARG201122.07.05.0
39Fiori, NicolasARG216622.06.55.0
40Fabian, GastonARG230722.06.05.0
41Pichot, AlanARG222822.06.05.0
42Zuriel, MarisaARG221322.06.05.0
43Perez, Maximiliano AgustinARG221122.06.05.0
44Lopez, DiegoARG214722.06.05.0
45Dominguez, Diego LeonardoARG201522.05.55.0
46Giardelli, Sergio C.ARG234522.05.54.0
47Ferreyra, DamianARG190222.05.54.0
48Mendez, GustavoARG232022.04.54.5
49Fernandez, Jorge DanielARG207922.04.54.5
50Lopardo, NestorARG201522.04.54.5
229Ventura, MaiaARG
01.03.00.0
230 players



UPDATE 10.05

3. Campionatele Frantei de Juniori

Campionatele Frantei de Juniori au inceput duminica in Montlucon. Participa un numar impresionant de copii si juniori, in total 1223!
2. Campionatul Individual Feminin al Serbiei 2011- clasament dupa 7 runde
ch-SRB w 2011 Belgrade SRB Mon 11th Apr 2011 - Fri 22nd Apr 2011. Category: None. Ave: (2181)
Rk Name Title FED Elo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pts TPR
1 Drljevic, Ljilja WIM SRB 2295 #

= =
1 1 = 1 1
5.5 2375
2 Manakova, Maria WGM SRB 2336
# = 1

1
0 1 1 1 5.5 2334
3 Eric, Jovana WIM SRB 2230
= #
=
=
1 1 1 1 5.5 2347
4 Stojanovic, Andjelija WGM SRB 2318 = 0
# = 1 1 1 1


5 2422
5 Benderac, Ana WGM SRB 2305 =
= = #

= =
1 1 4.5 2280
6 Rakic, Marija WIM SRB 2309


0
# = = = 1 1 1 4.5 2202
7 Miladinovic, Lena
SRB 2086 0 0 = 0
= # 1


1 3 2189
8 Maksimovic, Suzana WGM SRB 2203 0

0 = = 0 # 1 1

3 2167
9 Chelushkina, Irina WGM SRB 2314 = 1 0 0 = =
0 #


2.5 2183
10 Panic, Anastasija
SRB 1894 0 0 0

0
0
# 1 0 1 1870
11 Brankov, Kristina
SRB 1898 0 0 0
0 0


0 # 1 1 1884
12 Dragojevic, Marija
SRB 1985
0 0
0 0 0

1 0 # 1 1842

1. Ravenna Open - clasament final


Ravenna Open Ravenna ITA Sat 2nd Apr 2011 - Sun 10th Apr 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkNameTiRtgPts
1Sulskis SarunasGM25647.0
2Bruno FabioIM24467.0
3Vovk AndreyGM25286.5
4Hasangatin RamilGM24946.5
5Nabaty TamirGM25816.5
6Svetushkin DmitryGM25436.5
7Moradiabadi ElshanGM25376.0
8Shytaj LucaIM24756.0
9Delchev AleksanderGM26256.0
10Rombaldoni DenisIM24986.0
11Stark LarsIM24186.0
12Piscopo PierluigiIM24206.0
13Aguera Naredo JavierFM23596.0
14Mashinskaya IuliaIM23506.0
15Vovk YuriGM25415.5
16Zaslavsky MikhailIM24315.5
17Brinck-Claussen BjorIM22625.5
18Radovanovic JovicaFM22995.5
19Djingarova EmiliaWGM23495.5
20Kraidman YairGM22585.5
21Boros DenesGM25135.5
22Popa ClaudioCM21955.5
23Ori Marco--21265.0
24Memarian Milad--20285.0
25Molina FabrizioFM22205.0
26Basso Pier Luigi--19965.0
27Reuben StewartCM21295.0
28Pinho Paulo--21625.0
29Di Lascio SavinoCM19745.0
30Casadei Mauro--21775.0
31Hoenick AndreasCM22105.0
32Grahn Lars--21005.0
33Addison Bret C--22014.5
34Litrico Paolo--19634.5
35Frederiksen Jens--18454.5
72 players

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu