miercuri, 5 ianuarie 2011

Stiri din sah - 24 de ore din 24 - Miercuri 05 ianuarie 2011

UPDATE 14.30
7. Hastings - Andrei Istratescu se afla pe locul 2 inaintea ultimei runde

1 GM EDOUARD, Romain 6.5 FRA M 2636 2667 +0.41
2 GM ISTRATESCU, Andrei 6.0 ROU M 2616 2648 +0.38
3 GM HOWELL, David W L 6.0 ENG M 2611 2640 +0.34
4 GM SENGUPTA, Deep 6.0 IND M 2558 2484 -0.54
5 IM DAS Arghyadip 6.0 IND M 2476 2436 -0.27
6 GM GORMALLY, Daniel W 6.0 ENG M 2470 2577 +1.11
7 IM SHYAM, Sundar M 6.0 IND M 2439 2592 +1.60
8 IM PRASANNA, Rao 6.0 IND M 2400 2635 +2.45
9 GM NEVEROV, Valeriy 5.5 UKR M 2522 2481 -0.33
10 ANWESH, Upadhyaya 5.5 IND M 2426 2415 +0.03
11 IM SWAPNIL, S Dhopade 5.5 IND M 2409 2419 +0.26

UPDATE 14.30
6. Rilton Cup - clasament dupa 8 runde
Clasament dupa 8 runde
Plac.
Namn Nation Rating Poäng TB1 TB2
1 GM Volkov Sergey RUS 2594 7,0 32,0 0,0

GM Shimanov Aleksandr RUS 2516 7,0 32,0 0,0
3 GM Grandelius Nils SWE 2525 6,0 31,5 0,0
4 GM Naiditsch Arkadij GER 2685 6,0 30,5 0,0
5 GM Macieja Bartlomiej POL 2636 5,5 27,5 0,0
6 GM Berczes David HUN 2526 5,5 26,0 0,0
7 GM Sokolov Ivan NED 2642 5,5 25,0 0,0
8 GM Karlsson Lars SWE 2466 5,5 24,5 0,0
9 GM Berg Emanuel SWE 2627 5,5 24,0 0,0
10 GM Åkesson Ralf SWE 2434 5,5 23,0 0,0
11 GM Ivanov Sergey RUS 2536 5,5 23,0 0,0
12 GM Cramling Pia SWE 2526 5,5 22,5 0,0
13 GM Hillarp Persson Tiger SWE 2528 5,0 25,0 0,0
14 FM Urkedal Frode NOR 2438 5,0 24,5 0,0
15 GM Gleizerov Evgeny RUS 2572 5,0 24,5 0,0
16 IM Semcesen Daniel SWE 2449 5,0 23,5 0,0
17 IM Leer-Salvesen Bjarte NOR 2360 5,0 21,5 0,0

UPDATE 0.00

512th Czech Christmas 2010-11 - clasament final

Christmas Open Litomysl CZE Sun 26th Dec 2010 - Sun 2nd Jan 2011
Leading Final Round 9 Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Bernasek JanIMCZE24907.554.043.02287
2Likavsky TomasGMSVK24667.053.542.02276
3Biolek RichardIMCZE24137.053.041.52268
4Olsarova KarolinaWIMCZE22026.553.042.02250
5Kanovsky DavidIMCZE24976.553.041.02258
6Bures Jaroslav
CZE23736.552.040.02234
7Cerveny MartinFMCZE23176.548.037.52177
8Navratil Jiri
CZE19966.543.534.02022
9Strebkovs AndrejsIMLAT23296.052.541.02188
10Bolacky Jiri
CZE22376.051.039.52208
11Heinzel OlafIMGER23286.051.039.02146
12Novotny MichalFMCZE22556.048.537.52189
13Madan AugustinIMROU23396.046.537.02108
14Jedlicka AlesFMCZE22616.046.035.02075
15Volodin ViktorIMRUS22236.045.534.52104
16Cizinsky Petr
CZE21486.044.535.02071
17Pekar Vaclav
CZE21146.043.033.52008
18Sabol MarianFMCZE23925.552.542.02246
19Svana Peter
SVK22275.549.038.52206
20Kantorik MarianIMSVK23515.546.536.02041
21Navratil Jiri
CZE21205.544.034.52136
22Klima LukasIMCZE23965.544.034.52023
23Kastner Oldrich
CZE20705.543.534.52017
24Olsarova TerezaWIMCZE21855.543.034.02058
25Niemers Johannes
GER19995.540.532.01973
26Lys JosefFMCZE21995.540.530.51945
27Kotva Milan
CZE20705.044.535.52018
28Weissmann Lukas
CZE21465.044.534.52041
29Konstacky Matej
CZE21105.043.533.51998
30Olsar Zdenek
CZE19845.043.033.51994
31Dowgird Filip
POL20965.043.033.01986
32Seidl Stepan
CZE20885.043.032.52031
33Seidl Antonin
CZE19835.042.534.51975
34Bombek PeterFMSVK22285.042.533.51983
35Trhal Michal
CZE19825.042.034.51973
36Bakalar Jan
SVK20815.042.033.52016
37Lorenc Oldrich
CZE20775.042.032.52032
38Machan Jan
CZE19055.041.533.02009
39Kaczmarek Maciej
POL20095.041.532.52030
40Svoboda Karel
CZE20435.040.032.51963
41Kimerling Martin
SVK19315.039.530.01936
98 players

UPDATE 0.00
4. Basel Open 2011 
Basel Open 2011 Basel SUI Sat 1st Jan 2011 - Wed 5th Jan 2011
Leading Round 3 (of 7) Standings:
RkNameTiFEDRtg+-=PtsTB1TB2
1Pelletier, YannickGMSUI25863003.06.04.0
2Stojanovic, MihajlGMSRB25722012.55.56.5
3Bacrot, EtienneGMFRA27232012.55.56.0
3Ovsejevitsch, SergGMUKR25822012.55.56.0
3Heimann, AndreasIMGER24762012.55.56.0
6Korneev, OlegGMRUS25762012.55.55.5
7Mirzoev, AzerGMAZE25632012.55.55.0
8Kolbus, DietmarIMGER23322012.55.05.0
9Vulevic, VjekoslavFMMNE22932012.55.04.0
10Hamdouchi, HichamGMFRA25922012.54.54.5
11Battaglini, GabrieIMFRA24372102.05.05.5
12Malakhatko, VadimGMBEL25461022.04.55.5
12Ibrahimov, RasulGMAZE25381022.04.55.5
14Abbasov, FaridGMAZE25371022.04.55.0
15Alfred, Nathan S WFMENG22681022.04.54.0
16Maier, ChristianIMGER23672102.04.05.5
17Bae, TorsteinIMNOR24112102.04.05.0
18Liepold, Stefan
GER22541022.04.05.0
19Melkumjanc, NicolaFMGER22602102.04.04.5
20Filipovic, BrankoIMCRO24132102.04.04.0
20Zozulia, AnnaIMBEL23472102.04.04.0
22Lutz, Bernhard
GER22921022.04.03.0
23Lekic, DusanIMMNE23891022.03.53.5
24Haener, Philipp
SUI21802102.03.04.0
25Clausen, Martin
SUI20821111.53.56.0
26Vatter, Hans-JoachFMGER23241111.53.55.0
27Toth, BelaIMITA23471111.53.54.5
27Kelecevic, NedeljkIMSUI22811111.53.54.5
29Eschbach, Dennis
GER24161111.53.53.5
29Hamdouchi, Adina-MWGMFRA22931111.53.53.5
31Bacrot, Nathalie
FRA21141111.52.55.0
31Paul, Mathias
GER20651111.52.55.0
59 players

UPDATE 0.00
3. Campionatul Indiei feminin- clasament dupa 9 runde
37th ch-IND w Bhubaneswar IND Sat 25th Dec 2010 - Wed 5th Jan 2011
Leading Round 9 (of 11) Standings:
RkNameTiFEDRtgPtsTB1TB2TB3
1Soumya SwaminathanWGMIND23327.043.539.537.0
2Gomes Mary AnnWGMIND23066.543.540.036.5
3Swathi GhateWGMIND23026.045.041.038.0
4Padmini RoutWGMIND23526.044.040.037.0
5Tania SachdevIMIND23856.043.539.536.5
6Mohota NishaWGMIND23255.542.038.535.0
7Pratyusha Bodda
IND20865.044.040.037.0
8Karavade EeshaIMIND23695.040.036.034.0
9Kiran Manisha MohantyWGMIND22305.038.535.032.5
10Bharathi RWFMIND21115.036.032.531.0
11Arunima Kalra
IND18665.032.529.027.5
12Swati MohotaWFMIND20904.542.539.035.5
13Aparajita Gochhikar
IND18714.534.031.029.0
14A Akshaya
IND20224.531.029.025.5
15Harini S
IND20634.039.035.532.0
16Pujari RuchaWFMIND21144.039.035.532.0
17Sithalatchumi A
IND19174.037.034.031.0
18Amrutha Mokal
IND20894.035.032.029.0
19Saranya JWFMIND21233.543.539.037.0
20Rathore Sonakshi
IND19713.533.531.527.0
21Shweta Gole
IND19063.531.529.526.5
22Preethi R
IND20733.037.033.531.0
23Minki Sinha
IND18802.033.029.528.0
24Nivedhitha J G
IND18191.031.528.527.0
24 participante


 UPDATE 0.00
2. Rilton Cup- clasament dupa 6 runde

Clasament dupa 6 runde
Plac.
Namn Nation Rating Poäng TB1 TB2
1 GM Grandelius Nils SWE 2525 6,0 25,5 0,0
2 GM Volkov Sergey RUS 2594 6,0 25,0 0,0

GM Shimanov Aleksandr RUS 2516 6,0 25,0 0,0
4 GM Karlsson Lars SWE 2466 5,5 19,0 0,0
5 GM Naiditsch Arkadij GER 2685 5,0 24,5 0,0
6 GM Macieja Bartlomiej POL 2636 5,0 22,0 0,0
7 GM Hillarp Persson Tiger SWE 2528 5,0 20,0 0,0
8 FM Urkedal Frode NOR 2438 5,0 19,5 0,0
9 GM Åkesson Ralf SWE 2434 5,0 17,5 0,0
10 GM Berczes David HUN 2526 4,5 20,5 0,0
11 IM Furhoff Johan SWE 2365 4,5 20,0 0,0
12 GM Sokolov Ivan NED 2642 4,5 19,5 0,0
13 GM Berg Emanuel SWE 2627 4,5 18,5 0,0
14 GM Ivanov Sergey RUS 2536 4,5 17,5 0,0
15 GM Cramling Pia SWE 2526 4,5 17,0 0,0
16 GM Brynell Stellan SWE 2492 4,5 17,0 0,0
17 FM Luukkonen Tommi FIN 2309 4,5 17,0 0,0
18
Sipila Vilka FIN 2262 4,5 15,0 0,0


UPDATE 00.00
1. Reggio Emilia, runda 7- Gashimov il invinge pe Vallejo si il ajunge din urma

53rd Masters Reggio Emilia (ITA), 28 xii 2010 - 6 i 2011 cat. XVIII (2695)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
1. Gashimov, Vugar g AZE 2733 * 1 ½ . . ½ 0 ½ 1 1 2790
2. Vallejo Pons, Francisco g ESP 2698 0 * . . 1 ½ 1 ½ ½ 1 2793
3. Movsesian, Sergei g SVK 2721 ½ . * ½ ½ . 1 ½ ½ ½ 4 2738
4. Onischuk, Alexander g USA 2683 . . ½ * ½ ½ ½ 1 ½ ½ 4 2740
5. Navara, David g CZE 2708 . 0 ½ ½ * 1 . 0 1 1 4 2739
6. Caruana, Fabiano g ITA 2709 ½ ½ . ½ 0 * 1 ½ ½ . 2709
7. Short, Nigel D g ENG 2680 1 0 0 ½ . 0 * 1 . 1 2684
8. Morozevich, Alexander g RUS 2700 ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 * . . 3 2654
9. Ivanchuk, Vassily g UKR 2764 0 ½ ½ ½ 0 ½ . . * 1 3 2635
10. Godena, Michele g ITA 2549 0 0 ½ ½ 0 . 0 . 0 * 1 2403
Runda 7 (January 4, 2011)
Vallejo Pons, Francisco - Gashimov, Vugar 0-1 57 B06 Modern Defence
Movsesian, Sergei - Morozevich, Alexander ½-½ 44 C07 French Tarrasch
Onischuk, Alexander - Caruana, Fabiano ½-½ 29 D10 Slav Defence
Ivanchuk, Vassily - Navara, David 0-1 42 A15 English counter King's Fianchetto
Godena, Michele - Short, Nigel D 0-1 59 B16 Caro Kann

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu